21 квітня ‒ Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності

Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності відзначається щорічно 21 квітня, починаючи   з 2017 р. згідно резолюції Генеральної асамблеї ООН.

Важливою якістю сучасної особистості є креативність, яка розуміється як здатність особистості до варіативності, гнучкості, ліквідності, стійкості, орієнтації на дії.

Творчість ‒ акт задуму або уявлення чогось оригінального; інновація ‒ це реалізація чогось нового. Творчість та інновація ‒ запорука руху суспільства вперед, до нових форм і методів суспільно-корисної діяльності та покращення навколишнього світу.

Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності має за мету збільшення обізнаності суспільства щодо необхідності творчого підходу до розв'язання проблем та важливості інновацій для всебічного суспільного розвитку, залучення до креативного мислення, генерування творчих ідей і позитиву.

Автором ідеї святкування Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності стала фахівчиня з творчості Марсі Сігал. Вона деякий час навчалася і працювала у Міжнародному центрі досліджень творчості (ICSC) при коледжі Нью-Йоркського університету штату Баффало (США). Кожного червня з 1977 по 2007 роки дослідниця працювала волонтером (обіймала різноманітні керівні посади) у CPSI. Отриманий досвід підтримував її бажання звільнити мислення людей. Марсі переконувала співробітників використовувати різноманітні нестандартні підходи до розв'язання проблем.

У 1980 – 2010 рр. Марсі працювала старшою викладачкою в Інституті розв'язання творчих проблем, була членкинею правління Американської асоціації творчості, а також очолювала Асоціацію психологів Онтаріо. Одного разу вона прочитала газетний заголовок «Канада у кризі творчості» і вирішила, що настав час змін. Разом зі своїми колегами науковиця 15-21 квітня 2001 року провела тиждень творчості та інновацій, щоб спонукати людей за допомогою творчості та інновацій змінити світ на краще.

Всесвітній день творчості та інновацій дає людям привід спробувати розв'язати старі проблеми по-новому ‒ з потенціалом пошуку кращих і більш ефективних методів для досягнення найвищих цілей!


Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел