28 травня ‒ день Пахома Теплого або Пахома-Бокогрія

У народі Пахома прозвали Бокогрієм або Теплим, оскільки саме зараз встановлювалася по-справжньому літня погода. В народі говорили, що черемхові ранки змінюються горобиновим теплом. Існувало з цього приводу велика кількість приказок: «На Пахома тепло – все літо тепле», «Прийшов Пахом – запахло теплом». Тепла погода у цей день означає, що літо буде теплим.

З цього дня селяни починали сіяти пізній овес і пшеницю. Подейкували: «Пахом овес пускає в ріст», «Прийшов Пахом Бокогрій – досівай пшеницю скоріше». Сівба пшениці і вівса потрібно було закінчити до полудня, інакше насіння в ріст не підуть і урожай пропаде.

При цьому суворо стежили, щоб в цей день більше ніякі культури в землю не висаджувалися, все одно від них толку не буде.

Особливо це стосувалося різних овочів. Вважалося, що при висадці насіння і розсади в землю на Пахома капуста качанів не зав'яже і буде зіпсована гусеницями, огірки вийдуть кривими і гіркими, кабачки підуть у пустоцвіти.

На Пахома Теплого прийнято було проводжати весну. Для цього на порозі ставили блюдце із засушеними травами і квітами ‒ як останній прощальний подарунок весни.

Народні прикмети на 28 травня:

Наукова бібліотека ДБТУ додає ще одну прикмету ‒ день без повітряних тривог, вибухів ‒ щасливий день! Теплого тихого Всім дня! Бережіть себе!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел