8 червня ‒ Всесвітній день океанів

Щороку 8 червня людство відзначає Всесвітній день океанів. Дата була затверджена у 1992 році на Всесвітньому саміті ООН з довкілля і розвитку в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Мета свята – нагадати людям про проблеми та збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах. Починаючи з 1993 року цей день відзначали неофіційно в багатьох країнах світу. У 1998 році – в Міжнародний рік океану – Всесвітній день океанів був визнаний Міжурядовою океанографічною комісією (МОК) ЮНЕСКО. 5 грудня 2008 року в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 8 червня було офіційно визнано як Всесвітній день океанів, який будуть відзначати, починаючи з 2009 року.

Океани – легені нашої планети, адже забезпечують більшу частину кисню, необхідного для нашого дихання. Вони є одним з основних джерел їжі та ліків, а також важливою частиною біосфери. Світовий океан з кожним днем стає все бруднішим через згубний вплив людства: забруднення відходами, масовий вилов риби та збільшення транспортувань. Течії розносять сміття й забруднені води по всій планеті.

Людина завдає шкоди, залишаючи пластикові пакети на березі. На жаль, коли пластик довго перебуває у воді, на ньому починають розмножуватися водорості та бактерії. І морські жителі сприймають це пластиково-гумове сміття за їжу. Траплялося, що пластикові пакети знаходили в шлунках китів! Надмірний вилов риби призводить до виснаження рибних запасів і порушує всі харчові ланцюги Світового океану.

Кожна людина повинна зробити свій внесок у цю благородну справу. У нас Земля одна і треба зробити так, щоб вона завжди була «блакитною планетою».

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел