22 березня  Всесвітній день водних ресурсів

Щорічно 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води, який бере свій початок від Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Свято відзначається на світовому рівні з 1993 року. Основна ідея Всесвітнього дня водних ресурсів ‒ закликати країни всього світу розробити заходи для вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті, сприяти збереженню водних ресурсів на внутрішньо національному рівні, об'єднати громадськість, владу і бізнес навколо проблем, пов'язаних із необхідністю захисту водойм.

Святкування Всесвітнього дня водних ресурсів не обходиться без тематичних акцій, які традиційно збирають тисячі людей по всьому світу. Цього року його темою є «Вода для миру», яка зосереджена на важливій ролі води в стабільності та процвітанні світу. Коли води не вистачає або вона забруднена, або коли люди мають нерівний або зовсім відсутній доступ до води, може зрости напруженість між громадами та країнами.  Оскільки зміни клімату посилюються, а населення планети зростає, ми повинні об'єднатися навколо захисту і збереження нашого найціннішого ресурсу – чистої води. Працюючи разом, щоб збалансувати права людини та потреби кожного, вода може стати стабілізуючою силою та каталізатором сталого розвитку.

Понад 3 мільярди людей у всьому світі залежать від води, яка перетинає національні кордони. Однак зі 153 країн, які мають спільні річки, озера та водоносні горизонти зі своїми сусідами, лише 24 країни повідомляють про наявність угод про співпрацю щодо всієї спільної води.  Оскільки вплив зміни клімату посилюються, а населення планети зростає, ми повинні об'єднатися навколо захисту та збереження нашого найціннішого ресурсу.  

В нашій країні місія з реалізації державної політики у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів покладена на Державне агентство водних ресурсів України.

Всесвітній день водних ресурсів відзначається Організацією Об'єднаних Націй (ООН), яку координує ООН-Вода. Щороку він підвищує обізнаність про важливу проблему, пов'язану з водою, і надихає на дії для подолання кризи водопостачання та санітарії.  Цього року Цільова група членів та партнерів UN-Water координується Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН) та Організацією ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО).

Підготовлено за матеріалами з відкритих інтернет-джерел.


Пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Вода ‒ дорогоцінний дар природи»