20 березня - Всесвітній день Землі (Earth Day)

Дату проведення свята обрали не випадково: 20 березня ‒ день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.

У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі ‒ сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий ‒ 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий ‒ екологічну.

Мета свята ‒ привернути увагу громадськості до нашого спільного дому ‒ планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи й турботу один про одного.  Це свято є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.

Свято з’явилося з ініціативи ООН та затверджено й офіційно обрано в 1971 році. В цей день у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку дзвонить дзвін миру.

Засновник цього дня – відомий американський громадський діяч Джон Мортон. Він розгорнув кампанію з висаджування дерев і чагарників у 1840-х рр. для того, щоб розвивати в людях дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Ця ідея так сильно його захопила, що коли він став секретарем штату Небраска, у 1872 р., він запропонував встановити спеціальний день, присвячений озелененню.

Своєрідним прапором Дня Землі є одна з перших фотографій нашої планети з Космосу.

День Землі ‒ це символ єдності, усвідомлення, що тільки об'єднаними зусиллями ще можливо боротися з глобальними екологічними та реальними соціальними проблемами на нашій планеті. Тільки спільними зусиллями можна вирішувати глобальні екологічні і соціальні проблеми на Землі.

 Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел