7 квітня народився Григорій Михайлович Мізюн

Український письменник, культурний діяч Григорій Михайлович Мізюн народився 7 квітня 1903 року в селі Кривуші Кременчуцького району. Лише Григорію виповнилося дев'ять років, батько спромігся віддати його до школи. Григорій був старшим сином, а тому вже через рік хлопець був змушений кинути навчання і податися на заробітки.

 Ще в дитинстві у Григорія пробудилась любов до літератури. Він багато читає. Літературну творчість розпочав 1920 року. В кременчуцьких газетах «Незаможник» та «Наш путь» друкує кілька своїх коротких віршів, нарисів і фейлетонів під псевдонімом Стальовий. Пізніше Григорій Михайлович звертається до драматургії. В кінці 20-х років він пише свої перші п'єси «Сила на силу», «Сімейні баланси». На початку 30-х років Григорій Мізюн живе в Харкові. Спочатку працює в редакції журналу «Молодняк», а потім директором центральної станції самодіяльного мистецтва. Саме в цей час найповніше розкривається його письменницький талант. В ці роки він створює п’єси «Провінція», «Реконструкція», «Зигзаги», «Любов і дружба» та інші.

Уже бувши відомим письменником Григорій Михайлович вступає до інституту червоної професури. Навчання він успішно поєднує з літературною діяльністю. Широку популярність автору принесла його драма «Криголам». З 1940 року Григорій Мізюн живе і працює на Буковині. За його ініціативи почав видаватися літературний альманах «Вільна Буковина».

У роки Другої світової війни він пише фейлетони, памфлети, невеликі інсценізації. В 1942 році створює сатиру «Свиняче вухо», а в переможному сорок п’ятому – віршовану драму «Над Дніпром».

1944 року Григорій Мізюн знову повернувся на Буковину. Спочатку працював у Чернівцях на партійній роботі, згодом призначений директором літературного музею Ю. Федьковича. В післявоєнні роки Григорій Михайлович створює п’єси «Веселий вечір», «Сонце над Карпатами», «Лісорубні вечорниці» та багато інших. Писав також літературно-критичні студії, брошури, зокрема, про Ю. Федьковича («Співець народних сподівань», 1959), Т. Шевченка («Великий Кобзар на Буковині», 1964). Окремі поезії були покладені на музику Б. Крижанівським, Г. Шевчуком та ін.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел.