26 березня народився Олександр Дюлович  Гаврош


«Важко сказати, що стало першопоштовхом до початку літературної творчості. Якось воно само почалося. Абсолютно несподівано для мене. Раптом написалося і все. Джерелом натхнення для мене є побачене, почуте, пережите. Те, що особисто мене зачепило. Належу до літераторів, які відштовхуються від життя. Воно – найкращий автор.» Олександр Гаврош 

Відомий письменник, журналіст, драматург Олександр Дюлович Гаврош народився 26 березня 1971 року у мальовничому місті над Ужем. Батько змалку прищепив хлопцеві любов до книжок та читання. Тато за фахом ‒ газоелектрозварювальник, а мама працювала на хлібокомбінаті. У сім'ї Олександр не єдина дитина, у письменника є рідний брат, на 3 роки молодший, звати Юрій. Почав писати у 8 класі романтичні вірші, тоді він зрозумів, що живе книжками та має талант до написання віршів. Навчався у середній школі №15. Багато часу проводив у бібліотеці та навіть по дорозі додому читав книжки «і жодного разу не падав».

У 1993 році Олександр  закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка, де навчався на журналіста.  2006-2007 рр. – обіймає посаду завідувача літературно-драматичної частини Закарпатського обласного музично-драматичного театру.

Автор низки поетичних, прозових і драматичних творів для дітей та дорослих, які вже увійшли до шкільної програми. 2006 року  вийшла перша поетична збірка автора під назвою «Тіло лучниці».

2007 року вийшла перша книжка автора під назвою «Неймовірні пригоди Івана Сили». Автор посів ІІ місце у конкурсі «Коронація слова». Олександр Гаврош у 2008 році був дипломантом у конкурсі «Коронація слова» за п'єсу «В Парижі красне літо...». Пізніше він написав книгу «Пригоди тричі славного розбійника Пинті». 2009 року письменник став лауреатом журналістської премії ім. Йосипа Терелі. Дипломант конкурсу «Золотий лелека» за інтерпретацію закарпатських легенд у «Сказаннях Срібної Русі». 2009-2010 рр. Олександр Гаврош займався написанням серії «Українська дитяча класика»  та видає першу п'єсу під назвою «Ромео і Жасмін».

У 2011році Олександр  працював лектором Другої літньої літературної школи. Став членом Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України. У 2012 році  Олександр Дюлович опублікував книги «Блукаючий народ», «Бесіди з владикою Міланом». За дитячу п'єсу «Коли звізда ясна...» у 2013 році письменник став лауреатом «Корній Чуковської премії».  Цього року вийшла книга для дітей «Дідо-Всевідо» та «Загадковий Духнович».

У 2014 році Олександр Дюлович зайняв ІІ місце «Корнійчуковської премії» в номінації «Проза для дітей старшого віку» за «Сказання Срібної Русі». Над своєю першою книгою «У пошуках Івана Сили» Олександр Гаврош працював довгих десять років.   Опублікував  твір «У пошуках Івана Сили» у 2014 році.

2015 року Олександр  Гаврош  став лауреатом Закарпатської обласної премії в галузі літератури імені Федора Потушняка в жанрі «дитяча література» за п'єсу «Князь Корятович». Виходять дитячі книги «Різдвяний песик» та «Легенди Срібної Русі», а 2016 року ‒ лауреатом премії ім. Михайла Лучкая Мукачівської греко-католицької єпархії за книги «В пошуках Івана Сили» та «Неймовірні пригоди Івана Сили». Опубліковано книгу «Таємниця Ерделі».

У 2017 році видає  «Іван Сила на острові Щастя», «Закохані казки», «Казки і казкарі», «Дубрівка колись і тепер». А у 2018 році з під пера автора виходять твори «Музей пригод», «Останній опришок Микола Шугай», «Закарпаття під прицілом: велика політика довкола маленького краю».

2019 рік теж урожайний для Олександра Дюловича. Маленькі українці читають книги «Різдвяна історія ослика Хвостика», а дорослі ‒ «Нескорена Карпатська Україна», «Донос».

2020 року  виходять друком твори автора  для дітей «Врятувати Тараса Шевченка», «Героїчні канікули» та «Казки для Елізи».

Твори любить писати зранку, отримує задоволення у процесі збору матеріалу, читанні, опрацьовуванні.

Олександр Гаврош є членом Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України. Заснував і очолив два клуби журналістів ‒ «НеТаємна вечеря» та «Театрал Закарпаття». Написав понад двадцять власних книжок та близько двох тисяч публікацій у пресі. Про себе Олександр каже, що живе книгами. Має вдома величезні полиці, де саме і зберігає їх. Пише свої творіння в різних жанрах. Вважає, що саме журналістика зробила його дуже відповідальною людиною. Твори сучасного письменника досить стислі та лаконічні, без зайвих слів, адже при написанні Олександр оперує лише на правдиві факти з перевірених джерел. Головне для автора розказати цікаву історію, яка захопить читача.

Окремі твори відомого письменника перекладені на польську, білоруську, словацьку, німецьку та сербську мови.

Найбільші захоплення Олександра Гавроша ‒ історія, культура, література, театр та кіно. Отримує велике задоволення від читання, а саме від роману «Аліна і Костомаров», автором якого є Віктор Домонтович.

Читайте з задоволенням твори  Олександра Гавроша за посланням:

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел