8 травня  Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Щорічно 8 травня відзначають Всесвітній день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, цей день був заснований на честь мецената Жана Анрі Дюнана, який народився цього дня в 1828 році. У середині минулого століття за його ініціативою почали працювати перші групи волонтерів, що надавали допомогу пораненим на територіях бойових зіткнень. У 1863 р. за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному товариству Червоного Хреста.

За підсумками була прийнята Женевська конвенція 1864 р. про поліпшення долі хворих і поранених на полі бою армій, що воюють. Конвенція підписана делегаціями 12 країн і передбачає нейтралітет персоналу медичних служб збройних сил і цивільних осіб, які їм допомагають, гуманне ставлення до поранених, а також затвердила інтернаціональну емблему медичного персоналу.

На честь батьківщини Дюнана – Швейцарії – символом був обраний червоний хрест на білому полі (швейцарський прапор, де червоний і білий кольори поміняли місцями). Первісна Женевська конвенція кілька разів переглядалася і доповнювалася.

За свою працю і внесок в ім'я ідеалів гуманізму у 1901 р. він був нагороджений Нобелівською премією миру, у тому числі за рішення про створення Міжнародного комітету Червоного Хреста у 1863 р.

Червоний Хрест – міжнародна організація з відділеннями в багатьох країнах, головна мета якої – запобігати та полегшувати страждання людей.

Головним завданням організації є допомога всім людям що стали жертвами воєнних конфліктів, а також жертвам стихійних лих та катаклізмів. Червоний Хрест працює в 176 країнах світу, в тому числі й в Україні.

1993 року за рішенням Генеральної Асамблеї ООН товариство Червоного Хреста України було визнане Міжнародним комітетом Червоного Хреста, в який входить Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця разом з Міжнародною Федерацією.

З 24 лютого 2022 року, коли відбулося загострення збройного конфлікту в Україні, Товариство Червоного Хреста України оперативно мобілізувало всі сили та ресурси й розпочало надавати допомогу постраждалому населенню. З початку повномасштабної війни Червоний Хрест України передав на області України понад 12 352 939 продуктових та гігієнічних наборів. Щодня, співробітники та волонтери в логістичних центрах приймають, формують та розподіляють на регіони сотні тон вантажу, який містить продукти, гігієнічні товари, лікарські засоби, воду, постільну білизну та інші необхідні речі.

Загони швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України надають підтримку працівникам ДСНС України у ліквідації пошкоджень цивільної інфраструктури. Вони виїжджають на місця руйнувань будинків, розгортають намет, де надають першу допомогу, першу психологічну допомогу постраждалим, беруть участь у пошуково-рятувальних операціях, забезпечують постраждалих водою, перекусами тощо. Також Загони швидкого реагування у координації з місцевою владою здійснюють евакуацію населення.

У перші місяці війни Загін швидкого реагування супроводжував евакуаційні колони та надавав евакуйованим найнеобхіднішу допомогу. Також продовжується евакуація власними силами Загонів швидкого реагування. Евакуюють людей з «гарячих точок» та транспортують маломобільних людей і тяжкохворих пацієнтів з населених пунктів, де постійно відбуваються обстріли. Більше про діяльність Товариства Червоного Хреста України ви можете дізнатися за посиланням https://redcross.org.ua/ 

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел