13 червня народилася Надія Степанівна Дичка

«Моя дорого, крізь літа світи!

Земною і Небесною любов’ю!» Надія Дичка

Українська письменниця, поетеса, публіцистка, художниця Надія Степанівна Дичка народилася 13 червня 1964 р. в учительській родині в селі Підмихайля Калуського району Івано-Франківської області. З 1976 року живе в місті Долина. 

В юнацькі роки захопилася журналістикою, працювала позаштатною кореспонденткою, а згодом штатною кореспонденткою районної газети «Червона Долина». З дитячих років друкувалася в районній та обласній пресі як публіцистка. Як літераторка друкується в широкій періодиці з 1985 року.

Надія Дичка членкиня Національної спілки письменників України з 1997 року, переможниця Міжнародних літературних конкурсів «Смолоскип-95» та «Гранослов-96» (поезія).

Надія Степанівна лауреатка конкурсу на краще оповідання в м. Філадельфії (США) до 40-річчя Української Бібліотеки та лауреатка премій ім. В. Стефаника (2001) за збірку віршів «Тебе любити піснею небес» та імені М. Бек (Канада) (2008). У 2020 році Н. Дичка  стала лауреаткою літературної премії імені Миколи Томенка в номінації «Поезія» за збірку поезій «Війна без приводу війни».

Вона друкувалася у Всеукраїнських літературних журналах «Перевал» (м. Івано-Франківськ), «Світо-Вид» (Київ-Нью-Йорк), «Бористен» (м. Дніпро), «Дзвіночок» (м. Рогатин), в релігійному журналі «Милосердний самарянин» (Львів), а також в колективних літературних збірниках «Антологія краю», «Від Опілля до Карпат», «Під Франковою зорею», «Столиця Франкового серця», «З горіха зерня», «Поезії засвічена зоря», в газетах «Літературна Україна», «Молодь України».

Надія авторка книжок «Дорога», «Зимові лелеки», «Ввійду у храм», «Пора півоній», «Між злом і світлом», «Золота хмаринка», «За годинником серця», «Абетка та казки», «Перехрестя», «Знакове світло Майдану», «Війна без приводу війни» та ін. та авторка текстів до відомих пісень, які виконують провідні артисти України. Зокрема, народні артисти України: Василь Зінкевич, Світлана та Віталій Білоножки, Ніна Шестакова, Михайло Кривень; заслужені артисти України: Анжела Вербицька, Лариса Недін та ін. А першим виконавцем пісень на вірші Надії Дички був незабутній Назарій Яремчук – народний артист України.

На її вірші писали музику композитори Остап Гавриш, Богдан Кучер, Мар’ян Гаденко, Ігор Якубовський, Олег Шах, Ярослав Шершень та Василь Калашніков. На слова Надії Дички у 2016 році Галицький академічний камерний хор виконав кантату «Майдан – Війна», музику до якої написав композитор Роман Никифорів.

Як графік, Надія Дичка ілюструє власні збірки. Любов до малярства у Надії Дички зародилася ще в ранньому дитинстві. Працює в різних стилях і жанрах образотворчого мистецтва: живопис, графіка, розпис на склі, екслібрис. Перша персональна виставка відбулася у 2008 р. у краєзнавчому музеї «Бойківщина» ім. Омеляна і Тетяни Антоновичів у м. Долині, а потім були виставки малярства в Івано-Франківську. Також брала участь у міжнародних художніх конкурсах у США та Італії.

Страждання і натхнення поєднуються у творах поетеси, з важкої праці з’являється чисте джерело, яке наповнює світ, що з одного боку злий, жорстокий, хворий, а з другого – прекрасний, розмаїтий, неповторний, і кому, як не поетові, благословляти його любов’ю.

Живе і працює Надія Дичка в м. Долині на Прикарпатті. Прекрасні твори поетеси, зібрані в її збірках, засвідчують, що авторка не зупиняється на досягнутому, а перебуває в постійному творчому пошуку. 

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел