30 липня ‒ День книги в м'якій обкладинці (Paperback Book Day)

Нема нічого кращого, ніж друкована книга. Виявляється, що сьогодні, 30 липня, – день книг у м’якій обкладинці! Ви можете подумати, а що ж тут святкувати? 

День книг у м'якій обкладинці почали відзначати в Англії ще в 1935 році, коли з'явилися перші обкладинки видавництва Аллена Лейна «Penguin Books», які популяризували книги саме в м'якій обкладинці. У 1939 р. Робер де Граф в США випустив подібну лінію в серії Pocket Books.

Це неофіційне свято зручних видань супроводжує допитливого читача в дорозі. І що ж робити в потязі, як не читати?  Книги в м'якій обкладинці з’явилася завдяки подорожам залізницею, їх ще називали мандрівницями. Але ж книги були доволі великими й важкими, що робило їх не дуже зручними для перевезення. Видавці визначились з цільовою аудиторією (пасажири залізниць) і випустили перші книжки в м’якій обкладинці. Ті книги отримали великий попит. Саме залізничну серію з 1 277 унікальних назв книг в м'якій обкладинці до 1898 р. бібліотеки Рутледжа запропонували мандрівникам. 

Термін «кишенькова книга» став синонімом книги в м'якій обкладинці в англомовній Північній Америці. 

Насправді винахід таких обкладинок суттєво полегшив у буквальному розумінні життя і ношу книгоманам. Книжка стала легшою і, що не менш важливо, дешевшою. Перші наклади багатьох сучасних суперпопулярних книг, особливо белетристика різних жанрів, випущені саме в м'якій обкладинці.

Сьогодні, попри на велику кількість електронних книжок, сегмент книг в м'якій обкладинці для масового ринку (mass-market paperback) цілком має попит. Оскільки Наукова бібліотека ДБТУ також має у своїх фондах багато книг у м’яких обкладинках, тож нам разом з вами є що святкувати! Завітайте до Наукової бібліотеки! Святкуємо сьогоднішній день, звісно, з книжкою в м'якій обкладинці!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел