22 квітня ‒ Всесвітній день Землі (Всесвітній день Матері-Землі)

22 квітня щорічно відзначають Всесвітній день Землі ‒ свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Вперше день Землі був відзначений у 1970 році й з того часу щороку відзначається 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети.

Офіційно, починаючи з 2010 року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День – Всесвітній день Матері-Землі, що відзначається 22-го квітня.

Сам вираз «Матінка-Земля» виник недаремно. Адже він вживається на різних мовах та демонструє відношення між Землею та її мешканцями. Не випадковою є і дата міжнародного дня. Річ у тім, що саме цього дня в Сполучених Штатах Америки раніше святкували так званий День дерев. І взагалі, США завжди були першими, де впроваджувалися та відзначалися на офіційному рівні різноманітні екологічні свята. І День дерев не був виключенням. Вважається, що дерево є символом життя на нашій планеті. Здоров’я та екологія нашої планети безпосередньо залежить від наявності на ній цих прекрасних творінь природи. Адже саме ці представники флори дарують нам кисень, здоров’я та унікальну мікрофлору. Тому цілком зрозумілим є те, що подібне свято відзначають у різних країнах. Наприклад, на території нашої держави завжди створювали лісопосадки. Традиції догляду за лісом панували тут ще в дореволюційні часи. А от в 1998 році у нас з’явилося офіційне національне свято під назвою День довкілля.

Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватись життям у всій її красі та різноманітності. Як любляча мати живить, одягає і виховує нас.

У Всесвітній день Землі є така цікава традиція – Дзвін Миру. Ця традиція підтримується в різних країнах. А звуки дзвону закликають кожного жителя планети об'єднатися у справах захисту миру та збереження дивовижних багатств нашого світу. Люди мають консолідуватися, адже тільки так ми можемо досягти позитивних змін у різних сферах функціонування Землі. Водночас дзвін символізує спокій, мир, дружбу, братерство різних народів попри расову, культурну та соціальну приналежність.

День Землі – це день нагадування про страшні екологічні катастрофи та запобігання незворотним наслідкам діяльності людини, яка загрожує самому факту існування Землі.

Повномасштабне вторгнення рф в Україну спричинило багато проблем, серед яких деградація та забруднення ґрунтів. Щодня інтенсивно ведуться обстріли дозволеними та забороненими снарядами, утворюються вирви від авіабомб та артилерійських обстрілів, створюються нові заміновані території, знищується важка військова техніка, що призводить до витоку нафтопродуктів, випалення землі тощо. Всі ці наслідки воєнних дій забруднюють ґрунт, а з цим й негативно впливають на економіку країни та здоровʼя людей.

Що людина посіє – те й пожне! Будемо про це пам’ятати! Ми відродимо традиції українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища і не забувати, що Земля ‒ Батьківщина всіх народів. Дбайливе ставлення до природи навколишнього середовища ‒ важливий крок кожного українця в повсякденному житті.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел

Всесвітній день Землі пов'язаний зі стартом сучасного екологічного руху і визнаний найбільшою громадянською подією планети. Його відзначають понад мільярд людей в різних країнах. Наукова бібліотека ДБТУ завжди долучається до екологічних  свят, подій та програм, інформує та надає можливість підвищувати обізнаність своїх користувачів щодо екологічних проблем.

Запрошуємо до перегляду віртуального огляду «Живе обличчя моєї землі», який нагадує про важливість турботи про нашу планету, щоб її «обличчя» залишалося дивовижним, неймовірним і живим яким воно є зараз. Маємо сподівання, що огляд надихне вас на маленькі зміни, що здатні стати важливою справою на шляху збереження краси нашого спільного дому на імʼя Земля.

Приємного перегляду!