Живе обличчя моєї Землі

Віртуальний огляд

Ми живемо на Землі найпрекраснішій планеті сонячної системи!

З космосу її дуже добре видно – сріблясто-блакитна куля, що світиться, заворожує і притягує до себе.

Наша Земля є живим організмом, має неймовірне біологічне і ландшафтне різноманіття. Планета піклується про людство та інші форми життя, які розвиваються на її поверхні, забезпечуючи необхідні для життя ресурси, такі як вода, повітря та їжа. Вона регулює кліматичні умови, щоб забезпечити оптимальні умови для розвитку різних форм життя. Земля піклується про наше здоров'я та добробут, що дозволяє нам жити та розвиватися на цій чудовій планеті.

Проте, як і будь-який живий організм, Земля вразлива до різних негативних впливів. Порушення природних рівноваг може призвести до руйнування екосистем та знищення різноманіття життя. Вплив людини на навколишнє середовище згубний. Потреба людства у ресурсах спричиняє забруднення повітря, води та ґрунту, що погано впливає на здоров'я людей та інших форм життя.

Дбайливе ставлення до нашої планети – це важлива задача, яка стоїть перед кожним з нас. Треба пам'ятати, що ми маємо зберігати та дбайливо ставитися до нашої планети, щоб забезпечити її довговічність та збереження для майбутніх поколінь.

Наша Земля – наш дім, це наше минуле, сьогодення і майбутнє!

Саме з метою нагадування всьому людству, що наша планета Земля є нашим рідним домом, який треба берегти, плекати, піклуватися про збереження довкілля, було започатковано День Землі.

День Землі – це привід задуматися про її збереження, про дбайливе ставлення до неї.

День Землі (Earth Day) – назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля.

У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі:

20 березня – День Землі відзначається в День весняного рівнодення, має миротворчу та гуманістичну спрямованість;

22 квітня – Міжнародний День Матері Землі – найбільше міжнародне екологічне свято, яке об’єднує народи планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження природних ресурсів. 

Щороку до Дня Землі 22 квітня ООН актуалізує певну тему, щоб надати спрямування для акцій, що відбуваються, та привернути увагу до конкретної проблеми навколишнього середовища. 

День Землі 2024

Тема Дня Землі 2024 – «Планета проти пластика» 

Planet vs. Plastics об’єднує студентів, батьків, підприємства, уряди, церкви, профспілки, окремих осіб і неурядові організації в непохитній прихильності закликати припинити використання пластику заради здоров’я людей і планети, вимагаючи скорочення виробництва на 60% пластику до 2040 року та кінцевою метою побудови майбутнього без пластику для прийдешніх поколінь.

«Слово середовище означає те, що вас оточує. У випадку з пластиком ми стали самим продуктом – він тече через нашу кров, прилипає до наших внутрішніх органів і несе з собою важкі метали, які, як відомо, викликають рак і хвороби. Тепер цей дивовижний і корисний продукт, який колись вважався, став чимось іншим, і наше здоров’я та здоров’я всіх інших живих істот висить на волосині», – сказала Кетлін Роджерс, президент EARTHDAY.ORG.

«Кампанія «Планета проти пластику» — це заклик до зброї, вимога діяти зараз, щоб покінчити з лихом пластику та захистити здоров’я кожної живої істоти на нашій планеті».

Щоб досягти 60% скорочення до 2040 року EARTHDAY.ORG (EDO), глобальний організатор Дня Землі та найбільший рекрутер екологічних рухів у всьому світі, ставить такі цілі: 

1) сприяння широкій обізнаності громадськості про шкоду, яку завдає пластик здоров’ю людей, тварин і всьому біорізноманіттю, і вимагає проведення додаткових досліджень його наслідків для здоров’я, включаючи оприлюднення будь-якої інформації щодо її наслідків для громадськості; 

2) швидке припинення використання всього одноразового пластику до 2030 року та виконання цього зобов’язання щодо поетапної відмови в Договорі ООН про забруднення пластиком у 2024 році; 

3) вимоглива політика, яка покладе край лиху швидкої моди та величезній кількості пластику, який вона виробляє та використовує; 

4) інвестування в інноваційні технології та матеріали для побудови світу без пластику.

Офіційні плакати до Дня Землі 2024

Символи Дня Землі

У Дня Землі є символи Прапор Землі, Дзвін Миру, а також дудл-логотип.

Прапор Землі не є офіційним символом чогось (бо офіційно не існує всепланетного уряду). Проєкт прапора запропонував засновник Дня Землі Джон Макконнелл. Цей символ є фотографією планети з космосу (сучасна версія прапора складається з фотографії Землі «Блакитний мармур», зробленої 7 грудня 1972 року екіпажем «Аполлона-17» на шляху до Місяця) на темно-синьому тлі. Традиційно прапор пов'язаний з Днем Землі та багатьма іншими природоохоронними, миротворчими та громадськими міжнародними заходами.
Прапор є символом глобальної єдності та екологічної відповідальності.

20 березня щороку в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку звучить Дзвін Миру. Він починає дзвонити точно в момент початку весняного рівнодення. Протягом хвилини Дзвін Миру спонукає людей подумати про те, що вони повинні зробити, щоб зберегти нашу планету, усвідомити себе її громадянами й поліпшити на ній життя всіх існуючих.

Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий з монет, пожертвуваних дітьми всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. А ще в нього вплавлені ордени, медалі та інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай живе загальний мир у всьому світі».

Дудл до Дня Землі 2024

Існує ще один символ Дня Землі, у якого, ймовірно, найбільша аудиторія. Щороку в ніч на 22 квітня з'являється логотип пошуковика Google (так званий, дудл), присвячений цій даті. Так найпопулярніший у світі пошуковик вирішив нагадати про Міжнародний День Матері-Землі. Всі ці логотипи зберігаються в колекції дудлів. Перший дудл Google до Дня Землі був створений у 2001 році.

Грецька буква тета (θ) стала символом Дня Землі, оскільки вона є абревіатурою від слова «θερμοκρασία» (thermokrasia), що означає температуру. Символ тета зображує термометр, який показує зміну температури на Землі, що є важливим показником змін клімату.

Зелена стрічка Мебіусаміжнародний символ вторинної переробки – є символом сталого розвитку та екологічного управління. Може бути сприйнята як символ нескінченності та нерозривного зв'язку між людством та природою. 

Логотип Години Землі є символом щорічної події, коли люди по всьому світу зазвичай в останню суботу березня о 20:30 за місцевим часом вимикають світло на одну годину, щоб продемонструвати свою підтримку довкіллю.