День Землі в Україні

З 1992 року День Землі став відзначатися і в Україні як день захисту природи, день акцій з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети. 

Цей день проходив в рамках традиційної всеукраїнської весняної толоки: на громадських суботниках висаджували молоді дерева, квіти, прибирали прилеглі території, збирали сміття в місцях відпочинку, лісах, на пляжах, займалися очищенням водойм. Відбувалися святкові заходи, акції із захисту довкілля та проводилися забіги чи велосипедні марафони. 

У 2006 році в рамках відзначення Міжнародного Дня Землі у Києві відбулася конференція «Пам’ять про Чорнобиль 20 заради майбутнього».

Повномасштабне вторгнення російської федерації 24 лютого 2022 року перекреслило повсякдення кожного українця, зруйнувало всі плани й наміри.

Але навіть під час війни не можна забувати про екологію. 

У 2023 році Україна також долучилася до офіційних заходів Всесвітнього Дня землі та проводила в цей день акції з покращення довкілля. Серед міст-учасників були Київ та Львів. У Києві активісти зібралися на акцію з висаджування дерев та прибирання. У Львові для студентів Львівської Політехніки провели онлайн-зустріч Earth Day 2023: World-Café. 

У 2023 році до Міжнародного дня Землі українці та іноземці провели акцію проти російського екоциду в Україні. 21-23 квітня люди з усіх континентів утворили живий ланцюг єдності, щоб привернути увагу до злочинів росії проти довкілля під час війни. «З нагоди Міжнародного дня Землі в рамках акції EcoUnity For Ukraine закордонні українські громади та іноземці з різних куточків світу об'єднуються з метою проведення всесвітньої кампанії #StopEcocideUkraine», – повідомили організатори акції UAnimals. 

Сьогодні для України як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля, що страждають від російських окупантів.

Війна має руйнівний вплив на навколишнє середовище та здоров’я українського народу. Найважливішими екологічними проблемами стало забруднення повітря, води та ґрунту, знищення лісів і місць проживання диких тварин внаслідок бойових дій і пошкодження інфраструктури країни, включаючи заводи, електростанції та нафтопереробні заводи. 

В Україні створено застосунок ЕкоЗагроза – офіційний вебресурс і мобільний застосунок Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, у якому на інтерактивній мапі можна подивитися дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні та актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами.