15 травня  народився Ілля Ілліч Мечников

Видатний український фізіолог, ембріолог, лауреат Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини, засновник геронтології (наука про старість) Ілля Ілліч Мечников народився 15 (3) травня 1845 року у с. Іванівка Харківської губернії. У 1862 році закінчив із золотою медаллю Другу Харківську гімназію. Відразу після закінчення в 1864 році Харківського університету він поїхав до Європи, щоб займатися там науковою діяльністю під керівництвом німецьких вчених-біологів. Жив у Німеччині та в Італії, і вже на самому початку своєї наукової кар'єри зробив наукове відкриття, виявивши та описавши нові класи безхребетних тварин.

У 1867 р. Ілля Мечников захистив докторську дисертацію та отримав посаду доцента в Санкт-Петербурзькому університеті, викладав в його стінах зоологію та порівняльну анатомію.

Протягом 1870‒1882 рр. Ілля Мечников ‒ ординарний професор кафедри зоології та порівняльної анатомії Новоросійського університету в Одесі. Ілля Мечников організував першу в Україні та Російській імперії бактеріологічну станцію. Протягом 28 років він завідував лабораторією Пастерівського інституту. Ілля Ілліч створив першу вітчизняну школу мікробіологів, імунологів та патологів. Він є автором багатьох наукових праць у галузі біології та медицини, а також одним із засновників еволюційної ембріології. У 1882 році Ілля Мечников винайшов явище фагоцитозу та надалі розробив фагоцитарну теорію імунітету. 1908 року Іллі Мечникову (спільно з німецьким вченим Паулем Ерліхом) було присуджено Нобелівську премію у галузі фізіології та медицини за праці про імунітет.

Крім наукових праць, він залишив величезну літературну спадщину ‒ науково-популярні й науково-філософські роботи, пригадування, статті, перекази та інші.

Переживання, пов'язані з початком Першої світової війни, важко вплинули на Іллю Мечникова, погіршили його слабке здоров'я. Помер геніальний учений в Парижі 15 липня 1916 року в віці 71 року після кількох інфарктів міокарда. Ілля Мечников заповів своє тіло на медичні дослідження з подальшою кремацією і поховання на території Пастерівського інституту.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел