26 липня народилася Галина Василівна Пагутяк

Сучасна українська письменниця Галина Пагутяк (справжнє прізвище Москалець) народилася 26 липня 1958 р. в с. Залокоть на Львівщині. Була вона дуже завзята і допитлива: завжди брала із бібліотеки книги, читала художні твори, навіть самостійно вчила іноземні мови, користуючись словниками та розмовниками.

Закінчила філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Працювала у школі, у Дрогобицькому краєзнавчому музеї, приватній школі, Львівській картинній галереї.

Галині Пагутяк властиві фантастично-символічна манера письма, прорив до «вигаданого світу», потяг до містики та безнастанних пошуків порятунку людської душі у жорсткому світі. Недомовленість у багатьох її творах дає великий простір читацької фантазії, спонукає до співтворчості, робить образи багатовимірними, несе в собі шарм таємничості й незбагненності.

Галина Пагутяк – авторка книг «Діти», «Господар», «Потрапити в сад», «Гірчичне зерно», «Записки Білого Пташка», «Захід сонця в Урожі», «Писар Східних Воріт Притулку», «Втеча звірів або Новий Бестіарій», «Слуга з Добромиля», «Книгоноші з Королівства», «Мій Близький і Далекий Схід», «Урізька готика», «Зачаровані музиканти», «Сни Юлії і Германа», «Зачарованные музыканты», «Кожен день ‒ інший. Щоденник», «Аура древнего города. Литературный дневник», «Розмови про життя і мистецтво» (у співавторстві з Олександром Клименком) та інші.

У 2010 році Галині Пагутяк було присуджено Національну премію імені Тараса Шевченка за книгу прози «Слуга з Добромиля». Лауреатка літературної премії Валерія Шевчука.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел