15 березня 1939 року Карпатська Україна проголосила незалежність


Після Першої світової війни та розпаду Австро-Угорщини, Закарпаття увійшло до складу Чехословаччини. У жовтні 1938 року було проголошено автономію Карпатської України зі столицею в Ужгороді. Для захисту краю в Хусті була створена Організація народної оборони «Карпатська Січ».

15 березня 1939 року розпочалося перше засідання Сойму Карпатської України, який ухвалив Конституцію, державну мову ‒ українську, синьо-жовтий прапор та національний гімн «Ще не вмерла України...». Президентом Карпатської України обрали Августина Волошина.

Після проголошення державності на Карпатську Україну напала Угорщина, яка була союзником Нацистської Німеччини. «Карпатські січовики» відбивали наступ, однак 18 березня угорці окупували майже всю Карпатську Україну. Проте українці продовжували боротись з окупантами у гірських районах майже до кінця травня. За оцінками свідків, угорська влада розстріляла 500-600 полонених. При захисті Карпатської України загинули від 2 до 6,5 тисяч людей. Поблизу села Рокосово розташований меморіальний парк «Красне поле». Його створили на місці загибелі українців.

 Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел