2 серпня ‒ Гетьман Скоропадський підписав Закон «Про утворення Фонду Національної бібліотеки Української Держави»

2 серпня 1918 р. Гетьман Павло Скоропадський підписав Закон «Про утворення Фонду Національної бібліотеки Української Держави», ухвалений Радою Міністрів Української Держави, та опублікований 8 серпня в офіційному органі гетьманської влади ‒ газеті «Державний вістник».

Ця дата і є фактичною датою започаткування Національної бібліотеки Української держави; нині ‒ Національна бібліотека України ім. В. Вернадського.

Згідно з  Законом, Бібліотека мала «бути книгозбірнею, в якій має бути зібрано всі пам’ятки духовного життя Українського Народу й України (рукописні та друкарські). В ній повинні бути зібрані книги, часописи, газети, гравюри, листівки, ноти, літографії та інші вироби друкарень, літографій і металографій, видані в Україні й за кордоном».

Також було зазначено, що «крім загальних завдань – допомагати розповсюдженню знання і підтриманні наукової праці, при Бібліотеці має бути найповнішим чином розроблений відділ «Ucrainica»».

Для виконання цієї мети було авансом асигновано п’ятсот тисяч карбованців з коштів Державної Скарбниці.

Законодавчим актом також передбачалася приватна ініціатива щодо створення фонду Бібліотеки: «в цілях побільшення Фонду Національної бібліотеки доручити Міністрові Народньої Освіти та Мистецтва звернутися до всієї людності Української Держави з закликом про підтримання цієї справи і відкрити загальну підписку для побільшення Фонду»

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел