10 квітня ‒ День заохочення молодого письменника (Encourage a Young Writer Day)

«…будь собою і доведи всім що ти не гірший за них…»  Ю. Покальчук «Модерато»

День заохочення молодого письменника відзначають з метою заохочення до набуття майстерності.

Серед усіх мистецтв, які досконало опанувала людина, одне з найпочесніших місць належить мистецтву слова. Слово несе людям світло, словом можна підбадьорити, слово надихає на звершення, слово боронить, слово розповідає і зберігає людям пам'ять. Майстерне володіння словом ‒ це талант і наполеглива праця.

Шлях письменника сповнений напружених творчих зусиль. Найскладніше в праці письменника ‒ якомога точніше передати ті почуття та емоції, які має викликати твір. Особливо складно це для молодого письменника, який не має особистого і творчого досвіду.

Часи змінюються, і замість старих кумирів приходять нові таланти, які можуть перевершити своїх іменитих попередників. Так було у всіх сферах життя й так буде завжди. Те ж саме можна сказати й про літературний процес сьогодні. Молоді письменники не звертають увагу на штампи та умовності, вони творять нову літературу. Нові образи, нові художні прийоми, нові форми, нові методи, нові сюжетні ходи, новий погляд на традиційне і сучасне ‒ все це переваги молодого письменника

Прикладом раннього успішного старту можуть служити такі великі світові літературні імена: Френсіс Скотт Фіцджеральд «По цей бік раю» ‒ 24 роки, Сесілія Ахерн «P. S. Я кохаю тебе» ‒ 20 років, Крістофер Паоліні «Ерагон» ‒ 15 років, Мері Шеллі «Франкенштейн» ‒ 21 рік.

Талант, праця, самовдосконалення, набування майстерності ‒ це частина мистецтва письменника. Вона потребує концентрації, розуму, фантазії та молодий вік ‒ час набуття майстерності. В сучасній українській літературі  є молоді письменники, які підіймаються на літературний Олімп: Маркус Валерій Сергійович «Сліди на  дорозі», Мирослав Миколайович Лаюк «Баборня» «Світ не створений», «Залізна вода», Олег Олександрович Коцарев «Люди в гніздах», Андрій Любка «Малий український роман», «Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан», «Культ» та інші. Вони прагнуть розвиватися та рухатися вперед. Підтримуйте їх! Читайте їхні твори!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел