16 квітня  ‒ Всесвітній день голосу (World Voice Day)

Багато наук вивчають людський голос ‒ біологія, медицина, психологія, лінгвістика, музика. Проте ми звикли сприймати звук голосу як належне, і починаємо думати про нього тільки тоді, коли раптом його втрачаємо. У повсякденності є чимало факторів, які можуть пошкодити наш голос, серед них ‒ паління, алкоголь, стрес та крик. Щоб підкреслити неоцінне значення голосу та привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаним з його здоров’ям, 16 квітня щороку відзначається Всесвітній день голосу.

Ідея присвятити голосу особливий день у календарі і зробити 16 квітня Днем голосу була спочатку запропонована в 1999 році Бразильським товариством ларингології та голосу. Це стало результатом спільної ініціативи лікарів ‒ терапевтів, логопедів та викладачів співу, які входили до асоціації «Sociedade Brasileira de Laringologia e Voz - SBLV» (Бразильське товариство ларингології та голосу) під головуванням доктора Недіо Штеффен.

У 2002 році португальський ларинголог професор Маріо Андреа, тодішній президент Європейського ларингологічного товариства, запропонував відзначати День голосу в усьому світі. У Сполучених Штатах Американська академія отоларингології та хірургії голови і шиї офіційно приєдналася до святкування в 2002 році, і в цьому ж році захід отримав назву «Всесвітній день голосу» (World Voice Day або WVD). У 2016 році було проведено вже понад 700 заходів, присвячених цьому Дню.

Для всіх людей на Землі феномен людського голосу – дар, що дозволяє людям спілкуватися, висловлювати свої емоції та почуття, радувати красою звучання і т. ін. Голос ‒ візитівка людини, він абсолютно унікальний, як відбитки пальців. Завдяки йому ми доносимо потрібну інформацію, висловлюємо думку. Звучання голосу справляє на нас не менше враження, ніж зовнішність і поведінка. Голос здатний розповісти про почуття, інтелект, стан здоров'я людини.

Голос є основним інструментом як логічної, так і емоційної комунікації. Це найважливіший інструмент приблизно для 30% всього населення, що працює.

Як і весь організм в цілому, голосовий апарат потребує регулярних тренувань і, як це не дивно, ‒ гігієни. Пропонуємо познайомитися з важливими принципами гігієни голосу:


Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел