1 серпня народився Петро Семенович Тимочко

Український поет, перекладач, драматург, публіцист, громадський діяч, член Національної спілки письменників України (1990) Петро Семенович Тимочко народився 1 серпня 1925 року с. Івачів Долішній Тернопільської області. Закінчивши народну школу, вступив у Тернопільську українську гімназію товариства «Рідна школа», яка згодом стала середньою школою №1. Влітку 1943 року вступив добровольцем у дивізію «Галичина». 

Поетичні твори почав писати в гімназійні роки. Перші два надрукував львівський молодіжний літературний журнал «Дорога» у 1942 р. У липні 1944 р. П. Тимочко брав участь у битві під Бродами, у ході важких боїв потрапив у радянський полон. У 1947 році після багатьох допитів і трирічного перебування у таборах був вивезений на спецзаслання в Забайкалля, де жив до 1956 року, працюючи в золотодобувній промисловості робітником, а згодом гірничим майстром. Після звільнення повернувся в Тернопіль, жив у будинку № 8 на вулиці Над Ставом (на згадку про це на фасаді будинку встановлена меморіальна таблиця). 

Наприкінці шістдесятих років Петро Тимочко почав працювати над поетичними перекладами відомих польських та німецьких авторів, які друкувалися в журналах «Дзвін» та «Всесвіт». З 1990 року, після зміни політичного клімату і прийняття в члени Спілки письменників України, почав друкувати власні поетичні та драматичні твори. Упродовж багатьох років Петро Тимочко працював над перекладами творів Йоганна Вольфганга Гете. Справжній його подвиг – це український том майже всієї віршованої спадщини великого поета, за що й отримав заслужену премію ім. М. Рильського. Також, нагороджений Орденом «За заслуги» 3-го ступеня, Всеукраїнською літературно-мистецькою премією імені Братів Богдана та Левка Лепких, Літературною премією імені Уласа Самчука. Як поет Петро Тимочко зробив помітний внесок у суспільно-філософську лірику. Усю його творчість пронизує любов до Батьківщини.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел