1 травня народилася  Наталя Гавриленко

Українська сучасна письменниця Наталя Гавриленко (в дівоцтві Образцова; Сімона Вілар і Наталія Образцова ‒ літературні псевдоніми) народилася 1 травня 1965 році  в Харкові.

Після школи вступила та закінчила Харківський університет імені Каразіна. За освітою ‒ історик. 

Свій перший роман опублікувала тільки в 1994 році. Псевдонім спочатку був обраний на прохання видавництва, яке в той час воліло продавати романи іноземних письменників. Одночасно справжнє ім'я завжди вказувалося в книгах як автора перекладу з французької мови. Через деякий час письменниця вирішила змінити псевдонім на своє дівоче прізвище ‒ Образцова, але незабаром знову до нього повернулася ‒ все ж ім'я Симона Вілар на той час вже було досить відомим. Першу популярність принесли дві серії історичних романів «Анна Невіль» і «Нормандська легенда».

Сімона Вілар працює в жанрах історичного любовного роману і слов’янського фентезі, альтернативної історії та історичної прози. Основна тема її історико-пригодницьких романів ‒ Стародавня Русь, середньовічна Англія та Шотландія, Скандинавія та Франція.

У 2003‒2007 роках вона співпрацювала з київським видавництвом «Зелений пес» де за цей період вийшло переклади українською її чотирьох романів: «Любов ‒ прокляття королів», «Прокляття любов'ю», «Сповідь суперниці» та «Щаслива суперниця». Починаючи з 2002 почала співпрацювати з харківським видавництвом КСД, де вийшов український переклад першого роману з трилогії «Тінь меча» ‒ Лазарит.

У 2010 році Симона Вілар очолила список «Топ ‒ 10 найуспішніших письменників України» за версією журналу «Главред», який оцінили загальний книжковий наклад письменниці проданий на території України починаючи з 1992 й по 2010 рік у 933 тис. примірників. У 2012 році письменниця очолила рейтинг Топ ‒ 30 найуспішніших письменників України за версією журналу «Фокус», а у 2012 році ‒ увійшла до престижного списку «Золотих письменників України».

ЇЇ бібліографія поповнювалася рік від року. У 2000-х роках з'явилося п'ять «Відьом» і три «Светорада». Після дилогії «Далекий світ» настав через трикнижжя «Тінь меча» («Лазар», «Ассасин», «Паладин»). У 2017-му «народилися» «Фея з островів» і «Пастка для орла».

 Попри постійну завантаженість через роботу, Симона Вілар знаходить час і для спорту ‒ їзди на велосипеді, лижах і підкорення гірських вершин

Симона Вілар ‒ медієвіст. На питання, чи не хоче вона написати роман про сучасне життя, Симона відповідає: «Не хочу!». Замислювалася над романом, дія якого відбувається в розпал Наполеонівських воєн, але поки що все її книги про Середньовіччя в Західній Європі та Росії часів Київської Русі.

Твори неодноразово перевидавалися, цикли поповнювалися продовженнями, а армія шанувальників невпинно зростає.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел