19 лютого народився Анатолій Семенович Камінчук

Український поет, перекладач, класик літератури для дітей Анатолій Семенович Камінчук народився  19 лютого 1939 року в Києві в сім'ї службовця. Його батько в 1943 році загинув у боях під Житомиром. Мати переїхала із сином до своїх батьків, у село Луб'янка (Бородянський район Київської області), де хлопець й закінчив середню школу.

Служив Анатолій в Одесі, там же відвідував літературні курси. Йому навіть запропонували залишитись в місті та без екзаменів вступити в університет, але він повернувся до Києва.

Вступив на філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, а під час навчання вже працював у бородянській районній газеті «Колгоспник Бородянщини», потім у макарівській газеті «Ленінська зоря». Після закінчення навчання працював учителем української мови та літератури на Житомирщині.

Писати вірші почав ще в школі. Перший вірш «Десятикласнику» надрукував у районній газеті, коли навчався у дев'ятому класі (1956 рік). А перша поважна публікація – в газеті «Київська правда» (1958 рік) з передмовою Платона Воронька.

У 1969 році вийшла перша збірка віршів Анатолія Камінчука «Свічадо», тоді ж він переїхав до Києва. Друкувався у журналах «Дніпро», «Вітчизна», «Україна» тощо. Працював у журналі «Малятко», у видавництві: «Радянська школа», «Молодь»,  «Дніпро» та завідувачем відділу прози журналу «Київ».

Поет видав більше як десять збірок віршів для дітей: «Ластівка» (1972), «Равлик-Павлик» (1974), «Веселе полювання» (1982) та інші.

Анатолій Степанович – член Національної Спілки письменників України. На честь його таланту в Луб’янській школі №7, силами його брата Миколи Семеновича, було встановлено скульптуру, яка зображує книгу та лелек, які відлітають від неї. Ще в цьому освітньому закладі започатковано стипендію імені Анатолія Камінчука для найрозумніших дітей. Письменник отримав звання почесного жителя Луб’янки, що на Бородянщині,  всіляко підтримував рідне село та завжди згадує його у своєму житті.

Анатолій Степанович Камінчука – лауреат низки літературних премій, зокрема імені Лесі Українки, Наталі Забіли, Дмитра Нитченка, літературної премії «Благовіст», премії «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця.

Помер 1 грудня 2021 року.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел