2 серпня – День народження поштової скриньки

Щороку 2 серпня весь світ відмічає День народження поштової скриньки.

За однією з версій, першу звичну для нас поштову скриньку встановили в Парижі 2 серпня 1653 року. Однак більшість погоджується, що ще раніше, в перші роки XVI століття, у Флоренції були встановлені дерев'яні поштові скриньки – так звані «тамбури». Але вони виконували дещо іншу функцію. Їх розміщували в головних церковних громадах. Вони мали щілину вгорі, в яку можна було непомітно для сторонніх поглядів опускати анонімні листи зі звинуваченнями проти ворогів держави чи різного роду «єретиків».

За іншою версією для святкування цієї події було встановлено дату появи на вулицях Лондона перших скриньок для листів. Це відбулося 2 серпня 1858 року. Але ця конструкція була відомою ще більш як за три століття до цієї дати.

Цікаво, що у Львові прототип пошти виник раніше, ніж скриньки у Парижі! За інформацією істориків, на початку XVII століття купець з Італії Роберто Бандінеллі, відвідавши Львів, вирішив тут залишитися. Одержав львівське громадянство, купив будинок і зайнявся новим та незвичним для міста бізнесом – започаткував класичну пошту європейського зразка.

Попри стрімкий розвиток цифрового світу, поштові скриньки й досі є обов’язковим атрибутом кожного дому. Приблизно 5 мільйонів листів проходять через усі поштові відділення світу за хвилину. 

Наукова бібліотека ДБТУ нагадує, як правильно написати адресу. Для цього радимо скористатися такими документами:

Порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна, затверджений постановою КМУ від 07.07.2021 № 690

Національний стандарт ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів».

Відокремлюємо комою кожен елемент адреси: область, район, місто, вулиця, номер будинку, корпус, номер квартири. Якщо в номері будинку є літера, її пишемо великою після номеру через дефіс.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел