Színházi találkozók, Osonó tábor


Budapesti színháztalálkozón vesznek részt a sepsiszentgyörgyi drámás diákok


A Plugor Sándor Művészeti Líceum Drámatagozata június 3- 5. között a Budapesten megrendezésre kerülő I. Kárpát-medencei Diákszínjátszó Találkozón vesz részt. A drámás diákok június 4-én 10 órakor az Akvárium klubban mutatják be az Antigoné- ahogyan mi látjuk című előadásukat. A produkció egy rendhagyó kísérlet, amelyben a színház- és filmművészet összekapcsolódik, kiegészítve egymást.

Fazakas Misi, az Osonó rendezője, egyben a drámatagozat vezetője és színészmesterség tanára, valamint Mucha Oszkár az Osonó színésze és a drámás diákok szaktanára által létrehozott projekt eredményeként létrejött előadás kiindulási pontja az a kísérlet és keresés volt, amely által a 17-18 éves drámások önmagukat fogalmazhatták meg az Antigoné című drámában felvázolt témák és kérdések kapcsán. Így az előadás vége is rendhagyó, hiszen a fiatalok személyes vallomásai hangzanak el a szabadságról, önkeresésről, áldozatvállalásról, forradalomról, hitről.

A Magyarság Háza és az Osonó Színházműhely által szervezett budapesti esemény a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Erdély, Vajdaság, Szlavónia, Felvidék és Magyarország diákszínjátszói számára teremt találkozási lehetőséget, szakmai tapasztalatcserét és a nagyközönség előtti bemutatkozási lehetőséget.

A Regisztrált Tehetségpont minősítéssel rendelkező Osonó több szakmai projektet hozott létre a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum drámatagozatos diákjai számára. A jelenlegi projekt célja is a drámás fiatalok tehetségének kibontakoztatása, a szakmai és emberi kompetenciák fejlesztése a non formális oktatási módszerek által, valamint az új helyzetek, a találkozás, az ismerkedés és szakmai impulzusok helyzetének megteremtése.

I. Kárpát-medencei Diákszínjátszó Találkozón, a csapatok előadásainak megtekintésén túl, a drámás diákok több színészmesterség műhelyfoglalkozáson vesznek részt. A kísérő programok között pedig koncertek és a Csodák Palotájának meglátogatása szerepel.


Lehet jelentkezni az Osonó és a Művészeti és Népiskola közös Interetnikai drámatáborába


Az Osonó Színházműhely a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskolával közösen július 15- 19. között Interetnikai drámatábort szervez Sepsiszentgyörgyön 14 év fölötti magyar és román anyanyelvű fiatalok számára. A tábor részvételi díja 350 lej, a helyek száma korlátozott. A részvételi díj tartalmazza a foglalkozásokat, a szállást, napi háromszoros étkezést.

Az ötödik alkalommal megrendezésre kerülő tábor egy intenzív együttlét az egész napot kitöltő foglalkozásokkal. Célja egy olyan lehetőséget teremteni a fiatalok számára, hogy a dráma- és csapatjátékok, személyiségfejlesztő és önismereti gyakorlatok segítségével közelebb kerüljenek egymáshoz, megismerhessék egymást és felfedezhessék a közös alkotás örömét. Az Osonó Színházműhelynek számos olyan hazai és nemzetközi projektje van, amelyben bebizonyosodott, hogy a színház, mint forma nagyszerű eszköz és lehetőség az előítéletek leküzdésére, az egymás elfogadására és a közös kapcsolódási pontok megtalálására.

A műhelyfoglalkozásokat az Osonó vezetője, Fazakas Misi rendező- drámatanár, valamint Iustinian Turcu a szebeni Radu Stanca Nemzeti Színház UNITER díjas színésze vezeti.

Jelentkezni július 1-ig lehet az osonoszinhaz@osono.ro e-mail címen vagy a 0740578725-ös telefonszámon.

A tavaly negyedik alkalommal megrendezett tábor néhány résztvevőjének visszajelzése:

Kiss Péter, Marosvásárhely (16 éves): „Ez a tábor megnyit. Megnyílsz mások felé és megnyílsz magad felé is. Ezáltal ismered meg pár nap alatt sok ember igazi énjét, és ismerik meg a tiédet is; így alakul ki egy közösség, amiben dolgozol. Élmény egy ilyen közösségben dolgozni, koncentrálni, figyelni, akarni valamit. És az a jó, hogy ez az akarás vágy nem ér véget a táborral. Annyi mindent tanultunk, hogy lehetetlen a tábor után ne akarni változtatni dolgokon.”

Ana Maria Popa, Sepsiszentgyörgy (16 éves): „Ez a tábor segített. Segített felfedezni magam és a körülöttem lévő világot. Rávezetett, hogy vágy és szenvedély nélkül nem lehet igazán élni. Új embereket ismertem meg, akiknek megnyíltam és akik megnyíltak előttem, és akikkel szoros barátságokat kötöttünk. Ez a tábor, életem legjobb élménye volt, amit nem fogok elfelejteni soha, és amely rávezetett arra, hogy a későbbiekben színházzal szeretnék foglalkozni.”