26 серпня ‒ Міжнародний день собаки

Життя людей тісно пов'язане з домашніми тваринами, і чи не найміцніший зв'язок ми маємо з собаками. Вони століттями є одними з найбільш вірних помічників людини. Собаки-рятувальники, собаки-поводирі, їздові собаки, вартові, вівчарські, мисливські – це тільки частина їхніх «професій». Ці дивовижні створіння справді вирізняються серед усіх інших надзвичайним розумом, чутливістю та відвагою.

Тому й не дивно, що на честь собак люди заснували Всесвітній день собаки, який відзначається 26 серпня. Цей день у 2004 році був заснований захисником прав тварин та експертом зі способу життя домашніх тварин Коленом Пейджем, який є також і захисником природи, дресувальником собак та письменником. У цей день, 26 серпня родина Пейдж усиновила свого першого пса. Його звали Шеллі і йому було 10 років.

В Україні Міжнародний день собак мало відомий, проте набуває поширення у соціальних мережах.  Під час повномасштабної війни службові собаки відіграють важливу роль у допомозі з охороною військових баз, пошуком мін і людей під завалами, інспектуванні вулиць. Службові собаки знаходять на місцях трагедії докази воєнних злочинів російських окупантів. Їх заслужено називають тваринами талісманами, бо війна змінила життя кожного, і чотирилапих зокрема.

Згадаймо з вдячністю наших друзів-чотирилапих, що стали відомими під час війни рф в Україні:

•        славетний чернігівський сапер і талісман ДСНС ‒  пес Патрон, який зумів підкорити серця українців своєю важливою працею. Відомим Патрон став наприкінці березня 2022 року, після того, як його світлину у бронежилеті розмістили співробітники ДСНС. Читачі назвали Патрона «головнокомандувачем розмінувальних операцій». Собака допоміг знешкодити чимало вибухонебезпечних предметів;

•        собака Ніколь: кудлата провідниця із «Укрзалізниці», що стала справжньою улюбленицею пасажирів, адже запобігає стресу та переживанням. Власниця собаки – провідниця, яка знайшла цуценя на вокзалі. З того часу Ніколь стала вірною подругою та колегою провідниці, а для пасажирів евакуації – розрадою та психологічною поміччю;

•        вівчарка Найда – рятівниця на воді, працює разом з черкаськими рятувальниками. Чотирилапа є частиною групи пошукових, водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС. Блискавично швидко вивчивши необхідні команди, собака навчилась приходити на допомогу людям, які тонуть. Тепер «пухнастий водний патруль» справно виконує свої обов'язки.

•       пес Барон під час однієї з евакуацій, коли врятували цуценят. Барон разом із господарями допомагає евакуювати тварин із «гарячих» точок. Команда евакуації перевозила врятованих тварин із Донеччини в притулок у Хотині Чернівецької області. Коли вони зупинилися перепочити по дорозі та випустили Барона погуляти, він повернувся не сам, а з четвіркою цуценят. Найімовірніше, їх просто кинули при дорозі. Тепер зоозахисна організація UAnimals вважає собаку своїм талісманом.

•        вівчарки Ванда й Бентлі, що працює з копами з Київщини, спеціалізується на пошуку вибухових речовин, набоїв та зброї, надають емоційну підтримку, тобто допомагають в реабілітації  ‒  пораненим бійцям.

Таких історій за роки війни багато…Рівень інтелекту собаки можна порівняти з розумовими здібностями дворічної дитини. Собаки здатні запам’ятати близько 250 команд. Але ми любимо собак за їхню відданість, надійність і безмежну любов до свого господаря. Кожен, хто має такого волохатого друга, може вважати себе щасливою людиною. У вас буде надійний захисник, якому завжди можна довіряти.

 Хочеться усім нам побажати щирої любові та вірної турботи про наших вихованців, які дарують нам свої тепло, ласку та спокій на душі та додають у наше життя позитив та вміють бути вдячними.

А щоб більше знати про наших домашніх улюбленців та познайомитися з найдобрішими собаками у світі, ‒ крокуйте за посиланням

https://youtube.com/watch?v=norYK-SPqvQ&feature=share   

https://youtube.com/watch?v=DbqnLu0pZHk&feature=share 

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел