22 травня ‒ Міжнародний день біорізноманіття (International Day for Biological Diversity)

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, який проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1994 р. і відзначається у день прийняття Конвенції ООН про охорону біологічної різноманітності. Занепокоєння про подальшу долю біологічного різноманіття видів на нашій планеті втілилося в ухвалення цього документу.

Біорізноманіття Земної кулі – це приблизно 1,6 млн описаних біологічних видів, але, за різними оцінками, реальна кількість видів на Землі є значно більше. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі та представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Результат – опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті погіршення умов життя.

Сьогодні у світі під загрозою зникнення перебуває понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. Світова спільнота має  переглянути стосунки «людина – природа». 

Споживацьке ставлення до природних ресурсів призводить до втрати лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів, зокрема тих, що занесені до Червоної книги. Саме жива природа є основою життя на Землі та фундаментом гармонійного існування.

Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття сприяє підвищенню поінформованості про роль навколишнього світу для добробуту людини та необхідності дій щодо його збереження.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел

Пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Біотехнологія – перспективний напрямок науки та практики», на якій представлені видання з фонду Наукової бібліотеки, що розширять та поглиблять Ваші знання з біотехнології.

 Віртуальна виставка доступна у pdf форматі за посиланням https://bit.ly/3MLjUxr