7 травня ‒ День фізика

Фізика – це фундамент всіх природничих наук. Вона описує все, що нас оточує, – від найменших частинок до будови й властивостей Всесвіту.

7 травня наша країна відзначає свято особливої групи науковців – День фізика. Цей день є символом вдячності всім тим, хто працює над розкриттям таємниць Всесвіту, вивчає природні явища та їх взаємодію.

Встановлення Дня фізика немає конкретної дати початку чи історичного коріння. Спочатку свято зародилося як День Архімеда, давньогрецького вченого й інженера. Вважалося, що він народився 7 травня 287 р. до н.е.  Архімед за своє життя зробив безліч відкриттів в галузі геометрії. Йому вдалося передбачити багато ідей математичного аналізу. Історики вважають, що саме Архімед один з тих першопрохідців, які закладали основи механіки, гідростатики й тих дисциплін, з яких склалася в тому числі й сучасна фізика.

День фізика є втіленням вдячності за величезний вклад фізиків у розвиток науки, техніки та прогрес людства. Кожного року 7 травня вчені, студенти-фізики, викладачі та всі, хто причетний до цієї галузі науки, збираються разом, щоб неформально відсвяткувати своє професійне свято.

Наукова бібліотека ДБТУ підготувала  цікаві факти про свято:

1. Фізика навколо нас: Багато винаходів, без яких сьогодні важко уявити наше повсякденне життя, були створені завдяки дослідженням у сфері фізики. Це стосується таких речей, як мобільний телефон, мікрохвильова піч та багато іншого.

2. Фізика і космос: Ця галузь науки стоїть в основі космічних досліджень. Саме завдяки фізикам людство змогло вивчити космічний простір, відправити людину на Місяць та вивести супутники на орбіту Землі.

3. Символ свята: Для багатьох фізиків головним символом своєї професії є зображення атома або спектральні лінії, які відображають унікальність їхньої роботи.

День фізика – це час, коли ми можемо вшанувати тих, хто присвятив своє життя вивченню законів природи та постійно, прагнучи до нових відкриттів та досягнень. Завдяки їх праці ми отримуємо відповіді на складні питання та робимо величезний крок у майбутнє.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел