31 березня ‒ День флориста

В Україні 31 березня на державному рівні відзначають День флориста. Початок його святкування припав на 2000 рік, коли Мінпраці та соцполітики офіційно затвердило в класифікаторі професій фахівця з підбору квітів. Це сталося саме 31 березня.

31 березня ‒ День українського флориста! Взагалі, кому, як не Україні претендувати на звання законодавця флористичної моди з її традиціями плести вінки з польових квітів, прикрашати хату на «зелену неділю». Квіти яскравіють на українському посуді, вишиванках, на старій бабусиній печі, на подвір'ї та на городі між грядками картоплі. Навіть урбанізація не змогла знищити такої традиції.

А чи варто взагалі приділяти увагу такій, на перший погляд, не дуже знаменній даті? Здавалося б, що тут складного, складай квіти в пучок і продавай. Усі сумніви розвіються, якщо проведете хоча б один день у квітковому магазині.

Флорист ‒ професія яка вважається однією із найромантичніших та найпрекрасніших професій. Без квітів не обходиться жодна визначна подія у житті людини, а також за допомогою них можна виразити своє ставлення до когось.

Флорист ‒ це, перш за все, художник. Він може творити незалежно ні від кого й одночасно виконувати роботу на замовлення. Спеціаліст повинен все знати про сорти квітів, сполучуваності їх форм і тонів. Повинен вміти підібрати композицію під настрій замовника. Повинен враховувати «тривалість життя» бутонів.

Професія флориста, перш за все, вимагає любові до рослин і квітів. Художні здібності, креатив, необмежена фантазія, почуття стилю ‒ неодмінні якості фахівця. Флористу професіоналу необхідно знати основи декору та кольористики. Флорист, вибудовуючи композицію, може передати ідею та настрій. Творить же цей квітковий дизайнер наодинці чи спілкуючись з клієнтами.  

Флористика навіть суміжна з архітектурою, де важливі дотримання пропорцій, динамічність і надійність кінцевого результату.

Ця чарівна професія бере свій початок у Стародавньому Єгипті, адже саме тут почали прикрашати неповторними композиціями з живих квітів і трав палаци та храми. Щодо Греції, то в цій країні з’явилися перші фахівці, що займалися плетінням вінків та складанням квіткових композицій. У середні віки квіти полонили Християнство. У Франції вперше з'явилася традиція «дарувати букети». До того ж знання мови квітів вважалося хорошим тоном.

Що стосується сьогодення, то дуже важко уявити життя людини без квітів.

Популярні місця роботи ‒ студії флористики, квіткові салони, магазини подарунків. Попри це лише грамотно зіставлена композиція може розповісти про почуття, підкреслити повагу та довіру.

Праця і творчість флориста  пов'язана з квітами та радістю. І навіть у сумні часи, коли країна переживає лихоліття війни, українські флористи дарують людям прекрасні моменти, збуджують емоції та додають позитив в житті українців.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел