6 квітня – Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

Спорт на благо миру та розвитку – ключове формулювання цієї міжнародної події, яке підкреслює важливість і необхідність цього виду загальнолюдської діяльності для всіх нас, для суспільства, держави, урядових та неурядових організацій. Здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність є запорукою нашого загального процвітання і добробуту.

За ініціативи Міжнародного Олімпійського Комітету та за підтримки Організації Об'єднаних Націй 6 квітня по всьому світу відзначають Міжнародний день спорту заради розвитку та миру. Рішення щодо відзначення цього Дня було одноголосно прийнято у 2013 році під час Генеральної Асамблеї ООН. Цей день обраний не випадково. Власне, 6 квітня 1894 року у місті Афіни розпочалися І Олімпійські ігри сучасності. Значна увага приділялася фізичному вихованню та змаганням. Атлетів вшановували та прославляли, так само як філософів і поетів.

Україна щороку долучається до відзначення цього свята, розуміючи, що спорт має надзвичайну силу для того, щоб об'єднувати людей навколо миру, дружби й розвитку. Як зазначає ООН, «спорт має слугувати миру».

З розвитком суспільства змінюються форми та різновиди спортивних змагань, встановлюються нові рекорди. Разом з олімпійцями впевнено змагаються за перемогу паралімпійці. До прикладу, українська збірна здобула 117 медалей на Паралімпійських іграх у вересні 2016 року в Бразилії й посіла 3 місце (після Китаю та Великої Британії). Жінки беруть участь у змаганнях з видів спорту, які раніше вважалися «чоловічими».

Перемоги наших спортсменів і спортсменок – це перемоги всієї країни та наші спільні. Імена біатлоністок – Юлії Джими, Олени Підгрушної, Валентини й Віти Семеренко; боксерів – Олександра Усика, Жана Беленюка; футболіста – Андрія Шевченка; фехтувальниці – Ольги Харлан; шахіста – Василя Іванчука та багатьох інших відомі цілому світу.

Україна візьме участь у літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, що відбудуться з 26 липня по 11 серпня 2024 року й виборола вже 51 ліцензію на літні Олімпійські ігри-2024 у Парижі.

З початком повномасштабної війни в Україні чимало українських спортсменів взяли до рук зброю і стали на захист країни, виявляючи героїзм і стійкість, фізичну й духовну міць.

Водночас є й ті, хто навіть у такий скрутний час гідно представляє Україну на міжнародних змаганнях і з усією відданістю боронить інформаційний фронт – розповідає іноземній пресі правду про звірства армії рф в Україні. За час війни загинуло понад вже понад 400 наших спортсменів.

Державний біотехнологічний університет пишається своїми спортсменами. Хочеться зауважити, що студенти-спортсмени університету завжди на висоті. Вони демонструють хороші показники на різних змаганнях. На сьогодні БІОТЕХ має своїх професіоналів, серед яких чемпіони України та призери світових першостей:

Вітаємо наших спортсменів та бажаємо наступних перемог! Тримаймо спортивний стрій!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел

Щоб дізнатися більше про захопливий світ спорту, про своїх спортивних кумирів та про особливості підготовки та проведення Олімпійських ігор, про встановлення рекордів, можливості самовдосконалення за допомогою спорту у будь-якому віці, пропонуємо переглянути віртуальну виставку однієї книги «Енциклопедія олімпійського спорту»  та віртуальний огляд  «Олімпійські чемпіони України».