28 березня ‒ Всесвітній день історика (Nistorian Day)


Цей день є неофіційним святом фахівців з історії. Завдання історика – вивчати не тільки події пройдешніх років, але й заглиблюватися у сьогодення, щоб зрозуміти взаємозв'язок між минулим, теперішнім та спрогнозувати, що відбудеться у майбутньому. Історія завжди розставляє все по своїх місцях. Сьогодні ми пишемо свою історію ПЕРЕМОГИ світла над темрявою!

Історик ‒ це фахівець, який досліджує документи, предмети, місця, що мають відношення до минулого людства. Зазвичай історики займаються вивченням окремих областей: історія стародавнього світу, середньовіччя, історія нового часу, сучасності й т. ін. Історик бере участь в пошуку інформації для досліджень в архівах, сховищах, музеях, під час археологічних розкопок, етнографічних експедицій.

Одним з перших істориків вважається Геродот з Галікарнасу ‒ грецький науковець, який мешкав в середині І тисячоліття і був автором першого історичного трактату, в якому детально описані війни греків з персами, звичаї скіфів та інших античних народів. Цицерон прозвав Геродота «батьком історії».

Методи історії, наближені до сучасних, почав використовувати інший історик – сучасник Геродота – Фукідід, автор праці «Історія Пелопоннеської війни». Цей історик не тільки розглядав історичні події, а й намагався виявити причини та наслідки та зв’язок між ними.

Покровителькою історії вважається давньогрецька богиня Кліо ‒ одна з 9 Олімпійських муз.

Першим українським істориком та основоположником історіографії у Київській Русі вважається видатний філософ та вчений – літописець Нестор, який народився у 1056 році. Він був ченцем Києво-Печерської Лаври та усе своє життя присвятив літописанню. Його перу належать відомі біографічні «Житіє Феодосія Печерського» та «Житіє Бориса і Гліба». Ці праці, присвячені життю перших руських святих, створюють певний культ святих та поширюють важливі для християн ідеали.

Є люди, які творять історію, і є ті, хто її зберігає. Роблячи щодня масу кропіткої роботи, історики крихта за крихтою відтворюють події минулого і допомагають нам пам'ятати з чого все розпочиналося. Люди цієї професії складають життєпис країни, доповнюючи його профіль вірогідними фактами, перевіреними та правдивими.

В нелегкий для України час війни складаємо подяку всім хто займається історією або пов’язаний з цією наукою майбутнє. Адже своїми спостереженнями, власними руками в тилу чи на фронті, Ви творите новітню історію нашої непереможної держави! Завдяки Вашим зусиллям ворог не приховає своїх злочинних намірів за допомогою підступної пропаганди. Бажаємо ніколи не переставати дивувати цей світ цікавими знахідкам минулого часу та сьогодення. Витримки Вам, натхнення, мирного неба і яскравого сонця!

А щоб краще знати свою історію – читайте книги! Е-каталог Наукової бібліотеки до ваших послуг

Все буде Україна!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел