17 травня ‒ Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства

27 березня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 17 травня Всесвітнім днем електрозв'язку та інформаційного суспільства. До 2006 року цей день святкувався як Міжнародний день електрозв'язку або Всесвітній день телекомунікацій. Це свято відзначалося з 1969 року за рішенням сесії Адміністративної ради Міжнародного союзу електрозв'язку. 

Дата обрана у зв'язку з тим, що 17 травня 1865 року, після двох з половиною місяців важких переговорів, у Парижі було підписано першу міжнародну Телеграфну Угоду, і був заснований міжнародний Телеграфний Союз («International Telegraph Union»), з 1932 року – Міжнародний Союз Електрозв'язку («International Telecommunications Union»).

Мета свята – сприяти підвищенню рівня поінформованості про інформаційно-комунікаційні технології (МСЕ).

У цьому році Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства присвячений темі «Забезпеченню позитивних результатів використання штучного інтелекту для всіх», яка має привернути увагу до потенціалу штучного інтелекту з метою прискорення досягнення цілей сталого розвитку, визначених ООН на період до 2030 року.

На сьогодні МСЕ – спеціалізована установа ООН в області глобального електрозв’язку, покликане здійснювати законодавчі, управлінські, виконавчі та консультативні функції, надавати технічну підтримку, розробляти стандарти та правила у сфері електрозв'язку та формулювати рекомендації, спрямовані на активізацію розвитку телекомунікацій і підвищення якості послуг.

МСЕ організовує всесвітні та регіональні виставки та форуми, такі як ITU TELECOM WORLD, об’єднуючи представників урядів, галузей електрозв'язку та ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій), сприяючи взаємному обміну ідеями, знаннями та технологіями.

Співпрацює Міжнародний союз електрозв’язку і з Україною. Мета співробітництва – вдосконалення і раціональне використання інформаційно-комунікаційної інфраструктури, а також подолання «цифрового розриву» у телекомунікаційних технологій на національному та міжнародному рівнях.

Супутньою метою сучасного етапу співробітництва України в рамках МСЕ в області міжнародної стандартизації мовлення є забезпечення міжнародного правового захисту спільного використання в Україні радіомовних аналогових і цифрових систем, служб і технологій на весь перехідний період від аналогового до цифрового мовлення, врахування національних інтересів України при розробці міжнародних нормативних документів, що стосуються стратегії впровадження цифрового мовлення, подолання цифрового розриву, а також створення цифрових служб нових поколінь.

Примітно, що в цей же день 25 років тому (1991) був представлений перший інтернет-сервер і затверджений стандарт для сторінок WWW. Цього року тема Дня – «Підприємницька діяльність в області ІКТ в інтересах соціального впливу».

Цей день ‒ професійне свято всіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, вебдизайнерів, редакторів інтернет-видань і решти всіх людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій. Інформаційні технології помітно змінили вигляд цивілізації. Вони викликали справжній вибух у світовій економіці, внаслідок чого різко підвищилася кількість і якість продукції.

Значення інформатики, як сфери людської діяльності, пов'язаної з процесами перетворення інформації за допомогою комп'ютерів й інших засобів обчислювальної техніки, набагато ширше. Вона надає людству неймовірну першу розкіш: головними багатствами стають інформація і знання, відкриваються небачені можливості самоосвіти.

Наукова бібліотека ДБТУ вітає всіх причетних до сфери інформаційно-комунікаційних технологій з цим святом і бажає успіхів у професійній діяльності, втілення ідей з подолання цифрового розриву та забезпечення безпеки та надійності онлайнового простору для громадян України та світу у ці важкі часи.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел