4 квітня - Міжнародний день Інтернету (World Internet Day)

Також 4 квітня Католицька церква вшановує святого Ісидора Севільського, покровителя учнів та студентів, який створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» у 20 томах, яку можна також вважати прообразом сьогоднішніх можливостей Всесвітньої мережі. Вважають, що він уперше у своїй праці застосував систему перехресних посилань, що віддалено нагадує гіперпосилання, які використовуються у Всесвітній мережі.

Головним завданням Ісидор вважав популяризацію античної освіченості та збереження накопичених знань. В першу чергу для Ісидора були важливі ідеї спадкоємності культури, і ця дивовижна спадкоємність простягається до нашого часу. Зберігати й творити ‒ найважливіше і в Інтернеті. Аргументуючи своє рішення призначити саме цього святого покровителем інтернету, Іоанн Павло II в 1998 році сказав, що інтернет ‒ це і є свого роду енциклопедія людських знань.

Покровителями Інтернету від Православної церкви неофіційно призначений квартет з чотирьох великомучениць ‒ Віри, Надії, Любові та їх мати Софії.

Також Міжнародним Днем Інтернету була вибрана дата 4 квітня – 4.04, що нагадує поширену помилку мережі Інтернет 404 («Сторінку не знайдено»).

У багатьох країнах існують також національні дні Інтернету. Зазвичай вони присвячені до якихось подій, пов'язаних із введенням Інтернету в цій країні, зокрема в Україні День Інтернету святкується 14 грудня.

Винахід Інтернету можна вважати одним із найвеличніших досягнень сучасності.

Інтернет сьогодні це найкоротший шлях доступу до інформації, унікальна можливість навчання, зручний засіб комунікації. З 1991 році всесвітня мережа  Інтернет  стала загальнодоступною та  почала   розвиватися зі швидкістю думки. Сьогодні ми не можемо уявити свого життя без різноманітних технологій, інновацій та дивовижних винаходів людства, найбільшим з яких є Інтернет. Зараз мережа складається з більш ніж 12 тисяч об'єднаних між собою мереж.

Також сьогодні відзначають своє професійне свято невтомні вебмайстри та інтернет-розробники. Це свято поки неофіційне, але з року в рік стає все популярнішим.

Всесвітнє павутиння спіймало людство у свої тенета і назавжди змінило життя, уявлення про час і відстань, способи спілкування, надання допомоги, проведення дозвілля тощо. Мережа Інтернет об'єднує покоління, країни, культури. Віртуальний світ сьогодні спонукає до розширення особистих горизонтів, залишаючи право свободи вибору у пошуку інформації та самовираженні.

Світова спільнота прямує до відкритого інформаційного простору  і бібліотечна справа  – не виняток. Державний біотехнологічний університет високо тримає планку  забезпечення якості вищої освіти та науки й  Наукова бібліотека ДБТУ ‒  надійний  помічник  в здійсненні цієї благородної мети. Бібліотекарі тримають  культурний рубіж ‒  цікавий, корисний та безмежний світ надбання людства – світ інформації. На сьогодні день  Наукова бібліотека  пропонує своїм користувачам різноманітні ресурси, які доступні через мережу Інтернет.

Тож використовуйте Інтернет з користю, а головне з обережністю! Не замінюйте живе спілкування на спілкування онлайн, адже нічого не може бути ціннішого, ніж усмішка рідної людини чи жива емоція!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел