25 березня - Міжнародний день солідарності із затриманими та зниклими безвісти співробітниками

Цей день відзначається щороку в річницю викрадення Алека Коллетта, журналіста, який працював на Близькосхідне агентство ООН і сприяв в організації робіт для допомоги палестинським біженцям на Близькому Сході. Алека Коллетт був викрадений озброєними людьми в 1985 р., його тіло було виявлено тільки у 2009 р. Його розстріляли в долині Бекаа в Лівані.

Міжнародний день солідарності із затриманими та зниклими безвісти співробітниками набув ще більшого значення в останні роки, після того, як атаки проти Організації Об'єднаних Націй активізувалися. Це день для об’єднання та мобілізації дій, вимоги справедливості і зміцнення рішучості захищати співробітників і миротворців ООН, а також їхніх колег з товариства неурядових організацій та преси.

У 1994 р. була прийнята Конвенція про безпеку персоналу ООН та пов'язаного з нею персоналу.

В України правове регулювання відносин, пов'язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їхніх родичів регулюється Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

В Україні з травня 2023 року працює Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб. Туди потрапляють всі дані про військовослужбовців, які розшукуються. ЗСУ самі в обов'язковому порядку запускають розшук і подають інформацію до реєстру, якщо мають підстави вважати військового зниклим безвісти або полоненим. Але зазвичай першими б'ють на сполох родичі військового, щойно він перестає виходити на зв'язок.

Пропонуємо найважливішу інформацію – як діяти, щоб якнайшвидше знайти зниклого захисника. Що необхідно зробити в першу чергу:

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел