2 травня  ‒ Всесвітній день скрапбукінгу (International Scrapbooking Day)

Скрапбукінг – вид рукодільного мистецтва, що полягає у виготовленні та оформленні сімейних або особистих фотоальбомів. Такі альбоми можуть охоплювати найрізноманітніші теми: весілля, ювілей, народження дитини, канікули на морі тощо.

З англійської Scrapbook: scrap ‒ вирізка, book ‒ книга, тобто «книга з вирізок». Власно  кажучи, це збереження історії шляхом наклеювання невеликих пам'ятних речей на сторінки альбому для вирізок.

Історія скрапбукінгу давня. Збирання альбомів з вирізками та пам'ятними речами вперше згадується в 1598 р. Ця справа набула популярності в Англії та Німеччині. У 1706 р. вийшла книга філософа Джона Лока «Новий метод виготовлення буденних книг». Своєї сучасної форми скрапбукінг набув у XVII ст.

У 19 ст. винайшли фотографію та фотокамеру і почався новий етап. У 1826 р. вийшла книга Джона Пула «Рукописні добірки та літературні записки». Сам термін «скрапбукінг» з'явився в 1830-х роках.

У 1872 р. знаменитий Марк Твен запатентував свій «самостійно наповнюваний» альбом, невіддільною частиною якого були смужки клею на сторінках для закріплення на них пам'ятних дрібниць.

Великою майстринею скрапбукінгу була англійська королева Вікторія. На початку 1900-х студентки коледжів часто використовували скрапбукінг, як спосіб записувати своє життя. Камери та фотографії в той час були недоступні, студенти зберігали свої картинки або корінці квитків в альбомах для вирізок як знімки. Сьогодні скрапбукінг – велика розгалужена індустрія з безліччю матеріалів та методик.

У  техніці скрапбукінгу виготовляють також книги, листівки.

Існує кілька способів виготовлення палітурок книг своїми руками. Один із простих та стильних варіантів – за допомогою металевих кілець та люверсів. Інший поширений варіант – цілісна картонна обкладинка. Велику увагу приділяють сторінкам книги. За допомогою канцелярського приладдя їхні куточки прикрашають вирізками різних форм, фігурним тисненням, орнаментами.

Скрапбукінгом можна займатися не лише за допомогою традиційних паперових матеріалів, а використовуючи онлайн-інструменти на платформах графічного дизайну.

Створюючи власну книгу, можна детальніше вивчити її структуру та зробити такою, яка відповідатиме власному стилю.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел