24 квітня ‒ Міжнародний день солідарності молоді (International Day of Youth Solidarity)

За рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді щорічно 24 квітня відзначається Міжнародний день солідарності молоді (International Day of Youth Solidarity). Вперше свято було відзначено у 1957 році, а дата для проведення Дня була присвячена до завершального засідання Бандунгской конференції країн Азії та Африки у 1955 році.

Цей пам'ятний день служить ще одним приводом, щоб привернути увагу державних органів, суспільства та засобів масової інформації до проблем молоді. Об’єднання зусиль молодіжних, громадських організацій, широких верств населення, людей небайдужих, що душею вболівають за майбутнє своїх дітей і онуків, дозволяє посилити контроль суспільства за дотриманням прав молоді, сприяє підвищенню організованості та творчої активності молоді в реалізації економічних, соціальних, науково-технічних й моральних проблем суспільства, зміцнення спадкоємності поколінь, законності та правопорядку.

Що ж стосується традицій цього свята, то раніше воно відзначалося дуже широко. У Міжнародний день солідарності молоді проводилися молодіжні з'їзди, концерти та інші святкові заходи, програма яких ретельно продумувалась. Їх головною метою було – підкреслити високу мету дружнього об’єднання народів, колективізм, зміцнити єдність націй, продемонструвати своє прагнення об'єднати зусилля в боротьбі за права молоді, згуртувати молодь для вирішення своїх проблем. Але з роками все це практично зійшло нанівець, і в цей час ця дата відзначається епізодично, як правило, з ініціативи та за підтримки різних молодіжних та громадських організацій.

Сьогодні молодь – це рушій прогресу, генератор інноваційних ідей, це змінотворці, реформатори, за якими майбутнє України.

Стрес, розлука з рідними, втрата житла не зламали українську молодь, під час війни молоде покоління стало ще більш солідарним, об’єднаним спільною ідеєю жити у вільній, незалежній країні. Наразі студентська молодь  ДБТУ волонтерить, служить у Збройних Силах України, навчається та працює, донатить, розробляє концепції відбудови України, вона готова робити все, щоб наблизити нашу ПЕРЕМОГУ та допомогти Україні вистояти та відновитися. Здобувачі освіти Микита Галич, Дарʼя Остапович, Діана Бегмат, Антон Леонець, Микола Герасименко, Катерина Лучко, Михайло Крятов, Антон Пронькин, Віталій Романовській, Антон Борюшкін, Крістіна Гужва, Максим Вареця, Софія Михайлова-Сопа та інші активно займаються волонтерською діяльністю, допомагають у гуманітарних штабах, плетуть маскувальні сітки, закуповують амуніцію, пакують пакунки з продуктами на складах, ремонтують військову техніку, допомагають розбирати завали, підтримують ініціативу порятунку тварин зі звільнених міст і сіл України, а також долучаються і до інформаційного фронту.

Нині важливо підтримувати потенціал молоді, для цього в Україні передбачена низка молодіжних проєктів

U-Report В Україні проєкт було розпочато у 2015 році за ініціативи Міжнародного дитячого фонду ООН (UNICEF). U-Report – інструмент, що допомагає розповсюджувати думку молоді на суспільно важливі теми. Суть проєкту полягає у тому, що щотижня вам надсилатимуть питання на певну тему, а ви – абсолютно вільні висловлювати власну думку. Завдяки проєкту молодь може реально впливати на зміни у різних сферах, адже UNICEF вивчає результати опитувань та передає їх у спеціальні органи. Аби приєднатися до проєкту варто просто відправити слово «СТАРТ» на номер 4224.

Teenergizer! Освітній молодіжний проєкт із дуже влучною назвою, що з'явився в Україні у 2014 році. Усі, хто долучився до проєкту, формують молодіжно-підліткове об’єднання, основне завдання якого – розповсюджувати інформацію про ВІЛ/СНІД та допомагати молоді, яка стикнулась з цією проблемою. Також організація займається питаннями гендерної дискримінації та толерантності, проводить неформальні заходи та тренінги, на які завітати може кожен охочий.

One day at work Освітній проєкт формату короткострокових стажувань за різними напрямками для молоді віком від 14 до 20 років, яка ще не визначилася з майбутньою професією. Цікаво, що проєкт – суто ініціатива активних підлітків, які захотіли допомоги своїм одноліткам у виборі майбутньої професії. Стажування – відмінний спосіб випробувати професію на собі, відчути усі її плюси та мінуси й зробити остаточний вибір. Щоб стати стажистом, всього лиш треба бути достатньо вмотивованим та гарно заповнити анкету відбору і чекати на результати!

«Твоя країна» Про цей всеукраїнський молодіжний рух вже давно знають в усіх куточках України. Проєкт – унікальна можливість як об'їздити всю країну, так і стати представником свого міста та показати його мандрівникам. Кожен охочий може стати організатором екскурсії своїм краєм або ж учасником візиту до іншого міста. А головна мета проєкту – знайомити молодих українців зі своєю країною та формувати між ними міцні зв'язки. Хочеш долучитися до руху? Просто заповни анкету на сайті проєкту та чекай на відповідь!

EdEra Унікальний освітній онлайн-проєкт для молоді, де кожен може знайти щось для себе. Команда творців – молоді небайдужі люди, які хочуть вивести українську освіту на вищий рівень. Вони створюють онлайн-курси повного циклу – від лекцій до книжок. Вчитися з EdEra завжди цікаво та захопливо, адже у змісті курсів немає нудних лекцій та безглуздих завдань. Усе спрямоване на те, аби користувач курсу отримав якомога більше практичних знань та навичок (https://cutt.ly/15g3eVD).

До речі, у молоді планети є кілька «своїх» свят ‒ Міжнародний день молоді відзначається 12 серпня, Всесвітній день молоді 10 листопада.

Молодіжний рух у всі часи й віки був самим якнайпотужнішим! Від діяльності молодіжних організацій принципово залежить вирішення найважливіших питань сьогодення!


Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел