25 травня – Міжнародний день зниклих безвісти дітей

Зникнення дитини ‒ невимовна трагедія та горе для батьків та близьких. Щороку 25 травня у всьому світі відзначається Міжнародний день зниклих дітей, мета якого привернути увагу громадськості до пошуку дітей, котрі зникли безвісти, а також висвітлення проблематики насилля над дітьми.

День заснований у 2002 році за ініціативою Міжнародного центру пошуку зниклих та експлуатованих дітей. Символом цього дня є квітка незабудка, що є досить символічно, оскільки дитині що потрапила у небезпеку надзвичайно важливо щоб про неї пам'ятають та продовжували шукати.

Сьогодні Україна потерпає від збройної агресії рф. В умовах війни збільшуються випадки зникнень дітей через постійні обстріли, примусову евакуацію, депортацію, хаотичні переміщення, втечі, викрадення тощо. Станом на 22 травня 2023 року кількість депортованих дітей склала 19 392, вдалося повернути, лише 366 дитину.

Що робити, якщо зникла дитина? Коли втрачаєш зв'язок зі своєю дитиною і не знаєш, де вона перебуває, настає паніка та не розумієш, що відбувається. Але кожна хвилина на рахунку, часу для паніки немає. Потрібно діяти швидко та оперативно! В Україні діє:

Заяви про розшук дитини в оперативному порядку розглядаються та передаються рятувальним, медичним та іншим органам і службам відповідно до порушених у зверненні питань. Також необхідно заявити про зникнення дитини за номером 102 до органів поліції, які розпочнуть процедуру пошуку та повернення дитини.

Для пошуку зниклих під час війни також використовують чат-бот «Знайди рідних» https://t.me/Family_Search_bot . Telegram-канал «Пошук зниклих» https://t.me/poshuk_znyklyh  для отримання інформації про дорослих та дітей, з якими втрачено зв'язок.

В Україні створено портал «Діти війни» https://childrenofwar.gov.ua/ як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації.

Завдання усіх органів державної влади, правоохоронних органів, служб та усіх дорослих – докласти максимум зусиль для пошуку дітей. Будьмо пильні та не байдужі до чужого горя!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел