18 травня ‒ День науки

Сучасна наука – це сукупність сотень дисциплін, які досліджують різні сфери дійсності. Через науку ми пізнаємо світ, тож наука в сучасному суспільстві відіграє важливу роль у багатьох сферах життя. Кожного року третьої травневої суботи Україна відзначає професійне свято наукових працівників – День науки в Україні. Це свято ‒ шана відданим вченим, дослідникам, винахідникам, які невтомно працюють над новими відкриттями та інноваціями.

День, в який вся українська наукова спільнота знаходить для себе час на свято має давні традиції. Професійне свято наукового середовища, за даними проєкту DilovaMova.com, було засновано ще за часів Радянського Союзу. Тоді воно відзначалося в третю неділю квітня і було присвячено часу знаменитих нарисів плану науково-технічних робіт, складених В. І. Леніним. З розпадом Радянського Союзу День науки був успішно перенесений до національних календарів нових суверенних держав.

У незалежній Україні «На підтримку ініціативі відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України» День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14 лютого 1997 року, чинного на той момент Президента України Л. Д. Кучмою,  відзначається у третю суботу травня.  Існує так само і загальний, міжнародний день науковців з альтруїстичною назвою ‒ «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10 листопада.

Метою Дня науки є подяка науковим співробітникам за їхню старанну працю, посилення ініціативи вчених та наукових установ, наголошення на важливості наукової діяльності для країни, вшанування досягнень українських вчених.

Складно собі уявити сучасне життя без наукових досягнень та інновацій. Науковий потенціал України вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів у різних галузях науки. Навіть у воєнний час українська освіта і наука проходять потужні трансформації та зміни, продовжують впроваджувати інноваційні технології, які є головною запорукою незалежності держави та перспективи розвитку на майбутнє.

Україна являє собою державу з високим рівнем освіти та науки. Цього професійного дня державна влада офіційно вітає наукових діячів, нагороджує преміями, грамотами, різноманітними подарунками. Це професійне свято, передусім, працівників Національної академії наук України, до якої належать 168 наукових установ і 46 організацій дослідно-виробничої бази. Загальна кількість працівників в НАН України складає близько 37,5 тис. осіб, в тому числі 18,3 тис. наукових працівників. Серед них 2 530 докторів наук і 7 603 кандидати наук. Крім того, святкування Дня науки проводиться в багатьох закладах вищої освіти нашої країни.

Державний біотехнологічний університет має потужний науковий потенціал і кваліфіковані науково-педагогічні кадри, які активно беруть участь у реалізації високотехнологічних ініціатив і проєктів державного та міжнародного рівнів. Завдяки зусиллям науковців університету виконуються важливі держбюджетні роботи, здійснюється підготовка висококваліфікованих кадрів, забезпечується міжнародне співробітництво, впроваджуються інноваційні форми роботи тощо.

Університетська спільнота пишається тим, що співпрацює з талановитими науковцями ДБТУ, які вносять вагомий внесок у сферу досліджень України. Ми віримо у потужну силу постійного прагнення до знань та колективного інтелекту науковців ДБТУ!

Наукова бібліотека ДБТУ щиро вітає представників науково-педагогічного персоналу, аспірантів, здобувачів вищої освіти Державного біотехнологічного університету з Днем науки в Україні! Бажаємо Вам миттєвих інсайтів, успішних експериментів та великих відкриттів і новацій, наснаги, громадського визнання, мирного неба і Перемоги! Нехай ваші дослідження приносять нові прориви, а ваші ідеї ‒ невичерпне натхнення для майбутніх поколінь! Зичимо нових досягнень і щедрих ужинків на науковій ниві заради Миру і Перемоги нашої незалежної України! Успішного досягнення найамбітніших цілей та підкорення нових наукових висот! З Днем науки!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел

День науки покликаний вшановувати наукові традиції, досягнення українських вчених й нагадати, що саме наука є основою інтелектуального потенціалу нації та її майбутнього. З нагоди свята Наукова бібліотека ДБТУ підготувала віртуальну виставку «Наукові праці (монографії) викладачів Державного біотехнологічного університету».  У межах виставки представлені наукові здобутки (електронні версії монографій) вчених  ДБТУ  за 2022-2024 рр.

Наша віртуальна виставка – данина шани та поваги науковцям, які, навчаючи студентів, пробуджують в молодому поколінні завзяття та наполегливість в опануванні фаховими знаннями. Нехай зацікавленість наукою не згасає, а лави видатних науковців ДБТУ щороку стають численнішими!

Шановні науковці! З нетерпінням чекаємо опубліковані результати Вашої наукової діяльності для розміщення у фонді Наукової бібліотеки ДБТУ.

Запрошуємо до перегляду!