5 квітня ‒ Міжнародний день супу

Міжнародне свято ‒ День супу відзначають 5 квітня уже декілька років поспіль. Заходи за традицією включають популяризацію супу, як смачної та корисної для здоров'я страви. Свято неофіційне, ніким не затверджене, але смачне і корисне, яке радує наші шлунки вже майже дев'ять тисяч років!

Слово «суп» має французьке походження й означає хліб, замочений у відварі. В Європі найдавніший рецепт супу записаний в кулінарній книзі, яка датована IV століттям. Це був суп з м'ясного фаршу, пшениці, оливкової олії, перцю, лаврового листа, кмину та рибного соусу.

Батьківщиною супу вважають Стародавній схід, де раніше за інших навчилися робити посуд, що підходив для його приготування. Важко перелічити всі види супів, винайдених за цей час людством. Існує 150 типів і понад тисячу видів супів.

Любителі цієї страви обов'язково назвуть французький буябес, іспанський гаспачо, грузинський харчо, болгарський таратор, холодник, ну і звичайно ж неперевершений український борщ. Особливо витончені цінителі згадають японський рамен та китайський даньхуатан.

Сьогодні найдорожчим у світі вважають досить екзотичний суп, який називається «Ластівчине гніздо», який по консистенції дуже схожий на кисіль. Цей делікатес готують в Китаї, Малайзії, В'єтнамі, а основним інгредієнтом в ньому є слина птиці саланган (одного з видів ластівок), якою вона робить своє гніздо. Зауважте, порція такого супу коштує 100 доларів.

Легкі або наваристі, прості в приготуванні або складні, м’ясні або вегетаріанські, з картоплі, локшини, рису або водоростей ‒ всі вони зробили свій внесок у благородну справу громадського харчування та гідні того, щоб їм присвятили окремий день. Що і було зроблено.

В Україні перші страви (супи) набули широкого поширення.

Вважається, що перше в історії документальне свідчення про український борщ міститься у записах німецького мандрівника й купця Мартіна Груневега (1584). 6 жовтня 2020 р. Експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України внесла «Культуру приготування українського борщу» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Важливо ще відзначити, що найкращий час для вживання супу ‒ день, не раніше 12 годин і не пізніше, 16. Суп, який ви з'їсте вранці зробить важчою вашу травну систему (яка в повному обсязі ще не прокинулась), викличе сонливість і занепад працездатності в першій половині дня. Суп, який з'їли пізно ввечері, може викликати поганий сон або раннє пробудження.

Кажуть, що на Святвечір найсмачніші вареники, на Великдень ‒ яйця. А на Міжнародний день супу – перші страви найсмачніші! Спробуйте і Ви. Смачного!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел