3 травня ‒ День кондитера

3-го травня в Україні святкують День кондитера. Це не просто фахівці, які тішать нас десертами, а й справжні митці, які вже давно довели, що робота кондитера порівнюється з роботою художника та архітектора. День кондитера бере свій початок із 1932 року, коли був заснований Всесоюзний науково-дослідний інститут кондитерської промисловості.

Історики кондитерського мистецтва стверджують, що його витоки сягають в давнину.

Вперше в Європу завезли кондитерські вироби під час мусульманського вторгнення в далекому VII столітті. Цікаво, що до того моменту європейці тішили себе лише свіжими фруктами та сухофруктами. Першими ж були єгиптяни, які вміло готували смачні десерти з суміші меду, фруктів, прянощів, горіхів та інших зерен. Перші кондитерські вироби в Європі з'явилися завдяки єгиптянам.

 Слово «кондитер» могло мати іншу назву. Наприклад, була версія «цукровар» або «маршмеллер». Звичне для нас слово походить від італійського слова «кандіере», яке означає «варити в цукрі». А от найбільш стрімкий розвиток на теренах Європи кондитерська справа мала в Венеції (до кінця XV – початку XVI століття).

Кондитерська справа – точна наука, адже головним правилом цього мистецтва є дотримання пропорцій. Тут уже не вийде додавати інгредієнти «на око», адже такий метод може лише перевести продукти. У кондитерській справі потрібно уважно слідкувати за температурами приготування та в точності дотримуватися рецептури.

Ви будете вражені, але круасан винайшли не у Франції. Цей популярний смаколик уперше з'явився в Австрії. В кондитерських літописах навіть існує легенда, згідно з якою, в 1683 році віденський пекар Пітер Вендлер приготував перший круасан на честь безрезультативної облоги турками Відня. Популярні у всьому світі макарони з'явилися на світ завдяки сестрам-монахиням ще в кінці 18 століття. Щоправда, тоді вони були не такі яскраві та не мали начинки. Це було просто мигдалеве печиво. На межі 1900-х років про макарони згадав успішний підприємець та майстер Laduree, П'єр Дефонтен. Він й вирішив поєднати два печива з ганашем (ароматним кремом на основі свіжих вершків, шоколаду та вершкового масла).

Сьогодні кондитер – це професійний кухар, який виготовляє кондитерські вироби (торти, цукерки, шоколадні вироби, карамель і тому подібне), а також випічку і десерти. До обов'язків сучасного кондитера входять вміння готувати різні види тіста, начинок, кремів за заданими рецептурами.

Крім цього, він повинен професійно виробляти та прикрашати готову продукцію, водночас володіючи здатністю готувати високоякісні та різноманітні за виглядом, смаком і ароматом харчові вироби. До спеціальностей цієї галузі відносять кухаря-кондитера та кондитера цукристих виробів, при цьому суміжною спеціальністю є технолог продуктів харчування.


Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел