Червень ‒ один з чотирьох місяців довжиною в 30 днів

Червень ‒ один з чотирьох місяців довжиною в 30 днів. У Північній півкулі Землі він перший місяць літа, в Південній ‒ перший місяць зими.

Цікаво, що тільки травень і червень починається в один й той самий день тижня. А червень щороку закінчується в той же день тижня, що і березень.

Латиною назва місяця червня – Jūnius і походить вона від імені давньоримської богині родючості, володарки дощу, берегині шлюбу Юнони, котра була дружиною Юпітера і піклувалася шлюбом та сім'єю.

Давньоруська назва – «ізок», тобто «коник».

В українській мові місяць має назву «червень». Саме в цей час дозрівали черешні.

У народі перший місяць літа величали «різнобарв’ям» (за буяння кольорів), «світозаром» (за світлий день), «хліборостом» (ростуть хліба).

В Україні місяць поетично називають «червень – рум'янець року».

Місяць червень ‒ це насамперед найдовші дні та найкоротші ночі, бо саме на червень припадає літнє сонцестояння. Найкоротші ночі – «горобині», починаються 18 червня, а закінчуються 26 червня.

Астрономічний кордон весни та літа ‒21 червня. Кінець весни, початок літа, день літнього сонцестояння ‒ 22 червня, у цей час найбільша тривалість дня – 17 год. 30 хв. 25 червня сонце повертає на зиму, хоча попереду ще так багато літа. Починається спекотне літо.

Після 26 червня в Україні існувала традиція – готувати та їсти у дворі. 30 червня – маківка літа. Тож, насолоджуємося теплом!


Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел