19 червня – День фермера в Україні

Шануймо тих, хто творить Україну!..

Наша держава з давніх-давен є осередком міцних та усталених сільськогосподарських традицій. Праця аграріїв в усі часи була й залишається нелегкою, але водночас вона надзвичайно важлива й почесна, бо ж саме від них – мудрих, натхненних і працьовитих – залежить добробут і процвітання країни.

Неабиякий внесок у забезпечення продовольчої безпеки країни, у збереження й розвиток українського села роблять фермерські господарства. Тож на пошану невтомної праці наших фермерів, їхнього високого професіоналізму й відданості обраній справі, а також задля сприяння подальшому розширенню підприємницької ініціативи на селі й розвитку фермерського руху Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Указу Президента про встановлення в Україні офіційного свята – Дня фермера. Він відзначатиметься 19 червня, оскільки саме в цей день 2003 року було прийнято Закон України «Про фермерське господарство».

Вже традиційно, але за загальним терміном «фермер» сьогодні в Україні стоять різні групи сільхозпвиробників. Звісно вони мають різні потреби та стикаються з різними проблемами. Робота українських фермерів регулюється спеціальним Законом України «Про фермерське господарство». Фермерський тип господарювання – це прогресивна форма підприємницької діяльності громадян у галузі сільського господарства та особливий вид підприємницької діяльності на селі, на основі праці родини за традиційним українським сільським укладом.

Попри всі негаразди, фермери продовжують виробляти якісну сільськогосподарську продукцію, мужньо протистоять кризовим явищам, підтримують Українську державу у відстоюванні цілісності та незалежності. Під час війни праця фермерів особливо важлива, адже зараз вони забезпечують продукцією внутрішній ринок і при цьому постійно допомагають нашим захисникам, військовим  госпіталям, лікарням  та соціально вразливим верствам населення. Чимала кількість із них змінили трактори на ППО й артилерію й боронять терени нашої держави в лавах ЗСУ. Фермери також допомагають військовим з ремонтом техніки.

Незалежно від рівня фермерського господарства, фермеру потрібні спеціальні знання з рослинництва, дендрології, бджільництва, птахівництва, тваринництва, ветеринарії, санітарії тощо. Необхідний також досвід роботи з сільськогосподарською технікою.

Здобувачі вищої освіти ДБТУ! Популяризуйте аграрну науку серед молоді, а також формуйте уявлення про те, що наука може бути корисною, цікавою і має приносити лише позитивні емоції!

З нагоди свята вітаємо всіх тих, для кого фермерство стало справою всього життя, – завзятих трударів і дбайливих господарів, чиї розум, серце й невтомні руки щодня працюють на благо рідної української землі. Шановні фермери бажаємо вам мирного неба, добрих врожаїв, фінансових здобутків. Зі святом!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел

Фермерське господарство.pdf