23 червня ‒ Міжнародний Олімпійський день

Щорічно 23 червня у всьому світі відзначають Міжнародний Олімпійський день. Саме цього дня, у  червні 1894 року, відбувся Міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання, який проходив у Парижі. У заході взяло участь 12 країн. 23 червня на засіданні конгресу виступив ініціатор відродження Олімпійських ігор барон П’єр де Кубертен. Він не просто закликав представників провідних країн світу повернутися до ідеї проведення Олімпіади, але і розробив основу для цього. Саме тоді був створений Міжнародний олімпійський комітет. Пост генерального секретаря МОК зайняв П’єр де Кубертен. Конгрес прийняв рішення про проведення Ігор I Олімпіади в 1896 році в Греції.

У 1967 році Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення: 23 червня вважати Міжнародним Олімпійським днем.

Історія олімпійського руху в Україні розпочалася в 1952 році, коли спортсмени України у складі збірної команди Радянського Союзу вперше брали участь в Іграх XV Олімпіади в Гельсінкі. З 1952 по 1990 роки олімпійський рух в Україні розвивався та зміцнював свою позицію в житті країни.

22 грудня 1990 року було створено Національний олімпійський комітет України (НОК). Ініціаторами створення НОК виступили видатні атлети, чемпіони Олімпійських ігор, відомі діячі фізкультурно-спортивного руху. Своїми основними завданнями НОК України вважає забезпечення участі в Олімпійських іграх, розширення міжнародного співробітництва, популяризацію масового спорту і здорового способу життя, фізичне і духовне збагачення людей.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел