6 червня ‒ День журналіста

Дата відзначення Дня журналіста саме 6 червня була вибрана невипадково. Адже цього дня у 1992 році у Брюсселі Українську спілку журналістів прийняли до Міжнародної спільноти журналістів. А вже через два роки це свято було встановлене Указом першого Президента України Леонідом Кравчуком.

День журналіста – щорічне професійне свято працівників засобів масової інформації в Україні. І у цей день, як ніколи раніше, варто згадати й подякувати українським та іноземним журналістам, які продовжують працювати в умовах війни, доносити правду про російську агресію та відкривати світу очі. Хтось доносить новини з передової, хтось спілкується з людьми з окупованих територій, хтось повідомляє новини зі студії, хтось пояснює та дає поради на сайтах та через соціальні медіа. Робота журналіста може бути різною, але усіх об'єднує одна мета – боротьба на інформаційному фронті та підтримка бойового духу українців.

Журналіст – дуже відповідальна і небезпечна професія навіть у мирний час. А під час війни багато журналістів ризикують життям, щоб показати світу правду про бойові дії. Недарма у суспільстві журналістику називають професією для сміливих, адже праця журналіста є небезпечною, а особливо сьогодні – під час війни.

Журналісти, ризикуючи своїм життям, щодня збирають під обстрілами інформацію для нашого суспільства, показують правду і так само борються на інформаційному фронті з ворогом.

Завдяки журналістам, українці та світова спільнота можуть дізнатися об'єктивну інформацію про воєнні злочини, які скоюють окупанти.

Крім того, із початку повномасштабної агресії Росії проти України багато вітчизняних медійників – журналістів, операторів, ведучих, представників багатьох інших професій – пішли добровольцями на війну або стали на захист інформаційного фронту.

Багато журналістів ризикують своїм життям, щоб показати світу правду про війну в Україні. Станом на 30 травня 2024 року від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України окупанти вбили щонайменше 91 медійника. Це підтверджені факти загибелі медійників за різних обставин. Серед них журналісти та представники ЗМІ, убиті під час виконання професійних обов'язків чи захисту нашої держави в лавах ЗСУ, а також медійники, які стали цивільними жертвами російської війни. Кожна смерть та кожен злочин проти представників ЗМІ обов'язково буде розслідуваний, а винні – притягнуті до кримінальної відповідальності.

У цей особливий день щиро вітаємо із професійним днем тих, хто сьогодні, перебуваючи на інформаційній передовій, ризикуючи життям, документуючи факти геноциду українського народу та розповідаючи всьому світові правду про війну, наближає нашу перемогу.


Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел