15 вересня – Міжнародний день демократії (International Day of Democracy)

«Демократія ‒ найгірша форма урядування, якщо не враховувати всі інші, які час від часу застосовуються». 

Вінстон Черчилль

Міжнародний день демократії відзначають з 2008 року, згідно з резолюцією прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН. ООН запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям скористатися приводом і звернути увагу на стан демократії у світі.

Слово «демократія» походить від двох старогрецьких слів, що позначають «народ» і «влада», і традиційно переводиться як «влада народу».

Сьогодні демократія є однією з основоположних рис сучасної цивілізації. Механізми демократії засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод людини, а також тісно пов'язані із забезпеченням правопорядку, стабільності та цілісності її інститутів і її моделі. Що примітно, – на цей момент не існує єдиної моделі демократії, так як теорія і практика далеко не завжди можуть збігатися, проте прогресивне міжнародне товариство активно виступає на підтримку зусиль держав і урядів щодо заохочення та зміцнення всіх демократичних процесів.

Люди в світі все більше цінують демократію, на тлі війни Росії в Україні. Нині своє європейське майбутнє та демократичний вибір український народ відстоює на фронті у боротьбі з росією. Сьогодні найкращі Сини та Доньки України дорогою ціною боронять цінності свободи й демократії, стримують ворога, який насаджує принципи тероризму, анексій воєнних злочинів, тортур, фейкових референдумів, фальсифікованих виборів на окупованих територіях, системного порушення прав людини, знищення свободи слова, всього людського…

Українці зробили свій вибір на користь демократії. Кожен на своєму місці, ми маємо робити все можливе, щоб здобути Перемогу та продовжувати разом втілювати зміни заради утвердження України як демократичної, правової держави.

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел