Narodowy Kryzys Zdrowia

Data publikacji: 2020-01-03 00:23:05

Wróćmy do nieco odległych czasów - w 2012 roku powstaje "Fundacja MY Pacjenci". Powstaje po to, żeby wspierać partycypację pacjentów w podejmowaniu decyzji w ochronie zdrowia i zapewniać wsparcie eksperckie organizacjom pacjenckim, żeby komunikowały skuteczniej swoje problemy i potrzeby. Fundacja prowadzi działalność naukową, badawczą, doradczą i szkoleniową dla pacjentów i ich organizacji. W związku z proponowanymi zmianami przez Ministra Zdrowia, a w kolejności przedstawionym Pakietem kolejkowym powstało wiele organizacji społecznych, które w większości nie akceptują zrobionego na kolanie pakietu. W dodatku nie przynoszącego jakichkolwiek udogodnień poza mało istotnymi zmianami.

Zostaje Liderem projektu.

Głównymi celami jej działalności jest szeroko pojęta pomoc dla ludzi chorych na nowotwory i inne choroby przewlekłe, prowadzenie akcji edukacyjnych i informacyjnych w prasie, radio i telewizji. Fundacja ma na swoim koncie wiele udanych programów zmierzających do realizacji jej celów statutowych. Fundacja z biegiem lat rozszerza swoją działalność na kolejne grupy pacjentów między innymi chorych na stwardnienie rozsiane (SM) i pacjentów zakażonych wirusem HCV, czy chorych na guzy mózgu.

Mija kilka lat, zmieniają się Ministrowie, w publikacji z 9 WRZEŚNIA 2019 pisze, "Katastrofalna kondycja publicznej ochrony zdrowia, a tym samym utrzymujący się permanentnie stan zagrażający zdrowiu i życiu Polaków doprowadza polski system opieki zdrowotnej na skraj funkcjonowania – alarmują przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza, ogłaszając „Narodowy Kryzys Zdrowia”.