Robaczyca

Robaczyca

Naturalnymi środkami zwalczającymi robaczycę są między innymi:

herbata z piołunu, cebula i świeże nasiona dyni.

Robaczyca jest zakażeniem przewodu pokarmowego przez pasożyty (np. owsiki, glisty jelitowe, tasiemce), wywołującym wiele objawów miejscowych (np. nudności, bóle, zaburzenia trawienne) oraz ogólnoustrojowych (np. osłabienie, alergię, obniżenie liczby krwinek czerwonych). Stosuje się wiele nowoczesnych leków przeciw różnym robakom, ale zioła nadal są przydatne i łatwo dostępne. Oprócz leczenia środkami proponowanymi przez konwencjonalną medycynę, istnieje także wiele naturalnych sposobów pozbycia się pasożytujących w organizmie człowieka intruzów.

Odwar czosnkowy przeciw tasiemcowi

  • Zmiażdżyć 1 duża główkę czosnku, gotować w 2 szklankach mleka przez 20 minut. Odcedzić, pić na czczo każdego dnia aż do skutku. W czasie terapii ograniczyć wielkość posiłków.

Macerat czosnkowy przeciw owsikom

  • Utrzeć 3-4 duże ząbki czosnku i zalać jedną szklanką przegotowanej letniej wody. Wymieszać i odstawić do naciągnięcia. Przecedzić i zaaplikować choremu lewatywę z 1 szklanki maceratu. Zabieg powtarzać co dwa dni, aż do skutku.

Środek przeciwko owsikom

  • Zmiażdżyć nasiona cytryny i zmieszać z 1 łyżeczką miodu. Zażywać na czczo przez parę dni.

Odwar czosnkowy odrobaczający

  • 4 duże ząbki czosnku zmiażdżyć, zalać 1 szklanką wody, gotować na wolnym ogniu przez 15-20 minut. Odcedzić i przestudzić. Pić 2 razy dziennie, co najmniej przez tydzień po 1/2 szklanki odwaru.

Sok z cytryny wspomagający usuwanie pasożytów przewodu pokarmowego

  • Sok z cytryny jest nie do zastąpienia. W czasie kuracji wypijamy po 1/3 szklanki soku 3 razy dziennie.

źródło:Kalendarz zdrowia medycyny naturalnej

Naukowo

Pasożyt: twór żyjący w obrębie innego ustroju, pobierający od niego składniki odżywcze i wywierający na niego szkodliwy wpływ

pasożytnictwo: jedna z form współżycia drobnoustrojów z ustrojami wyższymi, przynosząca wyłącznie szkody tym ostatnim --> symbioza, komensalizm, oportunizm.

Owsica: (enterobiasis, oxyuriasis) powszechnie występujące zakażenie, zwłaszcza u dzieci, robakami - owsikami, długości 5-12 mm, przypominającymi wyglądem nitki bawełny, przebywającymi głównie w jelicie grubym i prostnicy.

Objawy: świąd odbytu, utrata łaknienia, nerwowość, czasem niedokrwistość. Do rzadszych przypadków należą powikłania: przewlekłe zapalenie jelita grubego, pęcherzyka żółciowego, zaburzenia neurologiczne.


źródło: Medyczny słownik encyklopedyczny

Poczytaj więcej