Białaczka

Białaczka

Bladość, krwawienia z różnych narządów, dolegliwości przewodu pokarmowego, gorączka, zaburzenia wzroku i słuchu, powiększenie śledziony i to objawy przewlekłej białaczki szpikowej. Przyczyną rozwoju tej choroby jest przemieszczenie fragmentu pewnego genu do innego chromosomu. Dochodzi wtedy do fuzji dwóch genów i produkcji nieprawidłowego białka, które - jak sądzą uczeni - wywołuje zbyt intensywne podziały białych krwinek.

Nie jest to choroba dziedziczna ani zależna - tak jak nowotwór płuc - od czynników środowiska. Jest fatalnym podarunkiem od losu i praktycznie nic nie można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia. Można ja jednak bardzo skutecznie leczyć.

Białaczkę rozpoznaje się wtedy, gdy chory ma 1010 komórek nowotworowych. Pierwszym sposobem leczenia jest zastosowanie agresywnej chemioterapii, której celem jest zlikwidowanie wszystkich komórek białaczkowych. Niestety, kiedy w trakcie leczenia liczba komórek chorych spadnie do poziomu 106, dalsza terapia odbywa się na oślep. Oznacza to bowiem, że w organizmie pozostało około miliona komórek zmutowanych. W stosunku do liczby wszystkich komórek w organizmie jest to wielka niezauważalna. Tak więc o tym, czy udało się zniszczyć wszystkie komórki pacjent dowiaduje się, gdy przez dłuższy czas nie następuje nawrót choroby. Przeżycie 10 lat bez ponownego ataku nawrotu świadczy o całkowitym wyleczeniu.

Ponieważ cytostatyki oprócz chorych komórek układu krwiotwórczego niszczą też komórki zdrowe, pacjent po chemioterapii zostaje jakby pozbawiony własnego układu odpornościowego. Jest to cena, jaka organizm płaci za pozbycie się ostatniej komórki nowotworowej. Byłoby to równoznaczne ze śmiercią chorego, gdyby nie możliwość odtworzenia zdrowych komórek krwionośnych za pomocą przeszczepu szpiku.

Leczenie cytostatykami, przeszczepy szpiku można jednak wspomagać także naturalnymi sposobami. W walce z tą chorobą ważny jest każdy sojusznik. Zioła i rośliny mają działanie oczyszczające, wspomagające mechanizmy obronne organizmu. Ufajmy naturze i po konsultacji z lekarzem bez obawy sięgajmy do apteki leków naturalnych.

Ziołolecznictwo

Herbaty ziołowe

  • Sproszkować w młynku kłącze tataraku (tyle, aby wystarczyło go na kilkanaście herbatek). 1 łyżeczkę do herbaty proszku zalać 1 szklanką zimnej wody. Pozostawić do naciągnięcia na 10 godzin. Następnie podgrzać i przecedzić. Pić w ciągu dnia, podzieliwszy na kilka porcji.

  • Zmieszać w równych częściach ziele hyzopu, ziele bazylii, ziele drapacza, korzeń arcydzięgla, kłącze tataraku, kłącze pięciornika. 1 łyżkę stołową mieszanki zalać 1 szklanką wrzątku, gotować na małym ogniu 3 minuty. Odwar ostudzić i pić 3 razy dziennie po 1 szklance przed posiłkami.

Zmieszać w równych częściach:

  • liść melisy,

  • liść pokrzywy,

  • korzeń mniszka lekarskiego,

  • kłącze pięciornika

  • i kłącze tataraku.

1 łyżkę stołową mieszanki zalać 1 szklanką wrzątku, gotować krótko - do 3 minut na wolnym ogniu. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance odwaru, przed posiłkami.

Sok z pokrzywy

  • Jest naturalnym wspomagającym, od dawna stosowanym w leczeniu anemii i chorób krwi. Do prowadzenia kuracji najlepsza jest pokrzywa zwyczajna ścinana w maju, przed okresem kwitnienia. Liście i łodygi wypłukać i po odsączeniu przepuścić przez sokowirówkę. Uzyskany sok należy zmieszać z przegotowana wodą w proporcji 1:1. Pić 3 razy dziennie po 1 łyżeczce do herbaty. Kuracja 3-tygodniowa. Powtarzamy ją po tygodniowej przerwie.

Sok z pokrzywy i miodu

  • Przygotowujemy go z pokrzywy zrywanej w maju przed kwitnieniem. Liście i łodygi wypłukać, osuszyć na ścierce lnianej i przepuścić przez sokowirówkę. Otrzymany sok zmieszać w proporcji: 1 część soku do 4 części miodu. Tak przyrządzony sok pić 3 razy dziennie po 1 łyżeczce do herbaty. Kuracja 3-tygodniowa, po tym czasie przerwa tygodniowa, następnie kurację należy ponowić.

Kuracja tatarakiem

  • Świeże kłącze tataraku umyć i żuć parokrotnie w ciągu dnia. Sposób stosowany we wszystkich schorzeniach nowotworowych.

źródło: Kalendarz Zdrowia medycyny naturalnej

poczytaj w Witrynie

ostatnie tematy z Forum