O ISLAMIE

"DZISIAJ UDOSKONALIŁEM DLA WAS WASZĄ RELIGIĘ I OBDARZYŁEM W PEŁNI MOJĄ DOBROCIĄ - WYBRAŁEM DLA WAS ISLAM JAKO RELIGIĘ"


 O PROJEKCIE

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيْمِ

W imię Boga, Miłosiernego, Litościwego!

"O ISLAMIE" jest projektem adresowanym do każdego, kto pragnie poznać islam od podstaw jak również zgłębiać jego tajniki dzięki lekturze wysokiej jakości przekładów i opracowań. Jest prywatną, niezależną inicjatywą, efektem kilku lat pracy grupy polskich muzułmanek; nie reprezentuje konkretnej szkoły myśli czy prawa (mazhabu).

Strona niniejsza matkuje projektowi jako wirtualna biblioteka najważniejszych, źródłowych tekstów islamu: >TAFSIRU (interpretacja znaczeń Koranu) uczonego Ibn Kathira, kolekcji autentycznych hadisów SAHIH imama Buchariego, zbioru hadisów >RIJAD AS-SALIHIN imama Nawawiego opatrzonych komentarzem;  cyklu ksiąg na temat filarów islamu, >BIOGRAFII Proroka Muhammada i wybitnych muzułmanów, >E-KSIĄŻEK oraz artykułów i opracowań. 

Strona >DLA DZIECI i dla rodziców - ma pomóc w nauczaniu maluchów o islamie - prosto, łatwo i ciekawie

>BANK FATW prezentuje przekłady orzeczeń muftich. 

W >ANTYKWARIACIE mogą zamieszczać ogłoszenia ci, którzy szukają i mają na zbyciu książki o islamie. Aby to uczynić, należy wysłać treść ogłoszenia na adres kontaktowy. 

Blog >MUZUŁMANKI to przedsięwzięcie [obecnie zawieszone z racji deficytu czasu], któremu ideą przyświecającą było nawiązanie dialogu z zainteresowanymi islamem niemuzułmanami - i toczenie go w przyjaznej, kulturalnej i tolerancyjnej atmosferze. 

>DAILY MGS - to grupa, po zapisaniu się do której otrzymacie Państwo codziennie emailem - werset Koranu oraz hadis. 

Wszystkich pragnących otrzymywać informacje o nowościach zapraszamy do subskrypcji >NEWSLETTERa.