"DZISIAJ UDOSKONALIŁEM DLA WAS WASZĄ RELIGIĘ I OBDARZYŁEM W PEŁNI MOJĄ DOBROCIĄ - WYBRAŁEM DLA WAS ISLAM JAKO RELIGIĘ"W imię Boga, Miłosiernego, Litościwego!


Strona "O ISLAMIE" jest projektem adresowanym do każdego, kto pragnie poznać islam od podstaw jak również zgłębiać jego tajniki dzięki lekturze wysokiej jakości przekładów i opracowań. Jest prywatną i niezależną inicjatywą; nie reprezentuje konkretnej szkoły myśli czy prawa (mazhabu).

Strona matkuje projektowi jako wirtualna biblioteka najważniejszych, źródłowych tekstów islamu: TAFSIRU (interpretacja znaczeń Koranu) Ibn Kathira, kolekcji autentycznych hadisów SAHIH imama Buchariego, zbioru hadisów RIJAD AS-SALIHIN imama Nawawiego ; cyklu ksiąg na temat filarów islamu, BIOGRAFII Proroka Muhammada i wybitnych muzułmanów, E-KSIĄŻEK oraz artykułów i opracowań.Strona DLA DZIECI i dla rodziców - ma pomóc w nauczaniu maluchów o islamie - prosto, łatwo i ciekawie. Opisane tu są podstawy islamu, rodzice znajdą też kącik z poradami. 

BANK FATW prezentuje przekłady orzeczeń muftich. 

Blog MUZUŁMANKI to przedsięwzięcie [zawieszone], któremu ideą przyświecającą było nawiązanie dialogu z zainteresowanymi islamem niemuzułmanami - i toczenie go w przyjaznej, kulturalnej i tolerancyjnej atmosferze.

DAILY MGS - to grupa, po zapisaniu się do której otrzymacie Państwo codziennie emailem - werset Koranu oraz hadis.