Кудря Олексій Семенович

Кудря Олексій Семенович (1936 року с. Оболонь, Полтавська область ) — український науковець-винахідник, письменник та гуморист-сатирик, творить й мешкає в Запоріжжі.

Коротка біографія

Дитинство і юність Олексія минули в селі Оболонь в Семенівському районі на Полтавщині, де й закінчив середню школу. Селянський син тягнувся до знань й, незабаром, подався до Харкова - до наук. Та наука була дуже успішною: Кудря Олексій закінчив в 1960 році Харківський авіаційний інститут і всі наступні роки уже перебрався до Запоріжжя, де працював на авіамоторобудівному підприємстві (нині ВАТ «Мотор Січ»).

Окрім, безпосередньо, своєї роботи, Олексій Кудря продовжив свої наукові розвідки та спроби-експерименти. Як наслідок, він запатентував 14 винаходів, які стосуються авіаційної техніки та технології, а також має ряд наукових робіт, що друкувались у журналах «Авиационная промышленность», «Организация промышленного производства», «Вопросы изобретательства», «Изобретатель и рационализатор».

Творчі надбання

Та окрім успішної наукової діяльності, Олексій Кудря віднайшов в собі й письменницький хист. Ще молодий Олексій Кудря, в 1950 році, перше видав свої художні творіння в запорізькій районній газеті «Червоний промінь».

Останні 15 років художні твори Олексія Кудрі регулярно з`являються на шпальтах газет та журналів «Вітчизна», «Дніпро», «Хортиця», «Весела Січ», «Голос України», «Літературна Україна», «Рабочая газета»,«Перець», «Веселі Вісті» (за часів виходу в світ), «Просто», «Запорізька правда», «Запорізька Січ»та інших видань.

Автор збірок «Відчуття” (2000), «Про вічне» (2001), «Пародії та епіграми»(2002), «Виднокіл» (2002), «Аттична сіль» (2004 перше видання, 2005 друге видання – перероблене й доповнене).

Наразі, приводимо кілька творів Олексія Кудрі:

гумор-сатира

* «Молитва»

* «Балада про граблі»

* «Як телевізор я дивлюся...»

* «Ляльки»

* «Розмова вчительки з учнем»

* «Лист американцям»

* «Після смерканку»

* «Зоїли Заїли»

Байки

* «Господня помилка»

* «Лебідь, рак та щука»

* «Павич у курнику»

* «Баран-пародист»

із мініатюр, епіграм, дружніх шаржів

* «Епіграми»

* «Епіграми письменницькі»

* «Обкутюрились»

* «Супліка»

Корисні посилання

* Про Олекся Кудрю на письменницькому порталі Пилипа Юрика