Необходими продукти:
6 червени чушки "Калифорния"
300 гр. киноа
1 голяма глава лук
2 скилидки чесън
2 малки тиквички
2 домата
2 с. л. зехтин
сол и черен пипер на вкус
пресен магданоз или босилек за гарниране
Начин на приготвяне:
След като изпечете чушките ги сложете в Пригответе киноата: Изплакнете киноата под студена вода. Сложете я в тенджера с 200 мл. вода и малко сол. Доведете до кипене, след това намалете котлона и оставете да къкри за около 15 минути или докато водата се абсорбира. Отстранете от огъня и оставете да се охлади.
Подгответе зеленчуците: Нарежете лука, чесъна, тиквичката и домата на малки кубчета.
Запържете зеленчуците: В тиган загрейте зехтина на среден огън. Добавете лука и чесъна, запържете до златисто. След това добавете тиквичката и домата, гответе още 5 минути, докато зеленчуците омекнат.
Смесете съставките: В голяма купа смесете охладената киноа със запържените зеленчуци. Подправете със сол и черен пипер на вкус.
Печене на чушките: Загрейте фурната на 180°C. Разрежете червените чушки на половинки и ги почистете от семките. Напълнете всяка половинка с киноената смес.
Печете: Поставете пълнените чушки в тава, покрита с хартия за печене, и печете за около 20 минути.
Сервирайте: Извадете от фурната, гарнирайте с пресен магданоз или босилек и сервирайте топли.